Rozwój KH-Kipper w sektorze komunalnym

9 lipca 2012, 13:20

Tegoroczną nowością w ofercie KH-Kipper dla sektora komunalnego jest przyczepa podkontenerowa z wywrotem, przystosowana do współpracy z kontenerami wykonanymi według normy DIN o długości roboczej 6500-7300 mm.

Przyczepa o DMC 18t wyposażona jest w wielofunkcyjny rozsuwany dyszel, który umożliwia przeładunek kontenera z samochodu na przyczepę i odwrotnie bez konieczności rozpinania zestawu. Niektóre funkcje jak otwieranie blokad czy spuszczanie powietrza z miechów są zautomatyzowane, w związku z czym nie wymagają ingerencji użytkownika. A przy odpowiednim doświadczeniu operatora, proces ten może odbywać się bez wychodzenia kierowcy z kabiny pojazdu. Przyczepa w porównaniu do typowych przyczep podkontenerowych najczęściej spotykanych na drogach wyróżnia się dodatkową funkcją, a jest nią możliwość wysypywania zawartości kontenera dokładnie tak samo jak ma to miejsce przy wywrotkach tynozsypowych.

Oprócz przyczep podkontenerowych KH-Kipper produkuje również przyczepy wywrotki tylnozyspowe i trójstronne, przyczepy do przewozu dłużycy oraz przyczepy niskopodwoziowe do transportu maszyn.

W ofercie KH-Kipper znajdują się urządzenia hakowe własnej produkcji o sile załadunkowej 6 i 8 ton montowane na podwoziach 2-osiowych. Charakteryzują się one niską masą własną dzięki konstrukcji ze stali o dużej wytrzymałości. Siłowniki posiadają zawory zabezpieczające przed niekontrolowanym opadnięciem ładunku i uszkodzeniem w przypadku rozerwania przewodów hydraulicznych. Urządzenie wyposażone jest w hydrauliczną blokadę kontenera oraz sterowanie z kabiny kierowcy.

W zakładzie produkcyjnym w Kajetanowie montowane są również urządzenia hakowe innych producentów, głównie na podwozia 6×4, 6×6 i 8×4. Wszystkie urządzenia hakowe można dostosować do każdego rodzaju podwozia.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!