Magnum Legend w firmie Duda

24 lipca 2012, 10:06

Renault Magnum Legend to specjalna wersja największego pojazdu produkowanego przez firmę Renault Trucks. Charakterystyczne biało czarne barwy ciągnika siodłowego nawiązują do pierwszej wersji z 1991 roku. Na drogi świata wyjedzie tylko 99 takich pojazdów. Jeden z pierwszych w Europie i na razie jedyny w Polsce, trafił do firmy Duda Transport & Logistic z Kielc.

Ten ekskluzywny pojazd został sprzedany przez katowicką firmę Tandem. Natomiast nowym właścicielem jest założona w 2004 roku firma, działająca w sektorze TSL. Duda Transport & Logistic ma 60 własnych zestawów, ale prowadzi też prężnie działającą spedycję krajową i międzynarodową, w której na kontraktach pracuje 450 pojazdów innych przewoźników. Wielu z nich jeździ tylko dla tej spedycji, korzystając z wynajętej na korzystnych warunkach naczepy. Firma ma ich 250 – to pojazdy renomowanych marek, które po zakończeniu umowy najmu, przewoźnicy mogą odkupić po atrakcyjnej cenie. Duda Transport & Logistic ma trzy oddziały – w Kielcach, Katowicach i Krakowie. W nieodległych planach jest też otwarcie oddziału w Niemczech. W taborze 60 własnych samochodów 10 to pojazdy Renault Trucks – modele Premium i Magnum, ale w najbliższym czasie ich liczba wzrośnie. Pierwszym z nabytków jest Magnum z limitowanej serii Legend noszące na tabliczce numer 10. Już niebawem flota firmy wzbogaci się o kolejnych 12 ciągników Renault. Ich zakup został sfinansowany przez Renault Trucks Financial Services (RTFS). Wszystkie pojazdy firmy oraz współpracujących z jej spedycją przewoźników wyposażone są w urządzenia GPS, pozwalające na dokładne śledzenie tras przejazdów oraz wielu innych parametrów jazdy. 

Bardzo się cieszę, że udało mi się kupić pierwszy egzemplarz w Polsce, bo podobno było na niego pięciu chętnych. Zdecydowaliśmy się na zakup tego pojazdu ze względu na jego unikatowość. Przy tak małej serii to będą naprawdę niepowtarzalne auta – mówi Sławomir Duda, właściciel firmy. – Legend idealnie nadaje się do roli firmowej wizytówki, takiego flagowego „okrętu”. Poza tym jego kolory nam pasują –  wszystkie pojazdy Duda Transport są białe. Nasze Magnum będzie jeździło z nową naczepą kurtynową w firmowych barwach. Oczywiście będzie pracować, ale mam zamiar pokazywać je również na zlotach samochodów ciężarowych. Nie zamierzam go tuningować, dodaliśmy tylko orurowanie z oświetleniem diodowym pod progami i na przodzie oraz dachową belkę z lampami dalekosiężnymi. Naczepa, z którą samochód współpracuje została zaopatrzona w  polerowane, aluminiowe obręcze kół. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!