5-osiowa naczepa niskopodwoziowa KH-Kipper

, 6 sierpnia 2012, 21:20

W ostatnim czasie firma KH-Kipper zrealizowała dostawę naczepy niskopodwoziowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb przewozu. Klient oczekiwał, aby przy użyciu standardowego ciągnika 4×2 transportować koparkę Hyundai 380LNC9 o masie 38 t bez przekraczania maksymalnych długości i nacisków na osie.

Naczepa posiada 5 osi SAF o nośności 9 ton na każdą. Pierwsza oś jest podnoszona, druga i trzecia są sztywne, a czwarta i piąta – skrętne. Oś podnoszona podczas jazdy bez ładunku zmniejsza zużycie paliwa. Osie skrętne zwiększają zwrotność naczepy, ułatwiają manewrowanie w ciasnych zakrętach i zmniejszają zużycie ogumienia.

Rama naczepy wykonana została ze stali DOMEX, a powierzchnia ładunkowa wyłożona twardym drewnem o grubości 50 mm. Naczepa posiada balkon obudowany aluminiowymi burtami, na który możliwy jest też wjazd maszynami po wysunięciu dodatkowych najazdów.
Hydrauliczne tylne najazdy o długości 3595 mm są wykonane w formie kratownicy i posiadają regulację rozstawu. Naczepa posiada dodatkowe zabezpieczenia do blokowania przewożonej maszyny.

Długość powierzchni ładunkowej to 9000 mm + 3930 mm balkon. W części płaskiej istnieje możliwość poszerzenia do 2,9 m. Na całej długości znajdują się uchwyty do mocowania ładunku.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

89.75.72.*, 2 listopada 2012, 15:13 0 0

dobry materiał. swoją drogą ciekawe czy pojazd z naczepą ma założony monitoring GPS [adres URL] chciałbym wiedzieć co się dzieje z wartościowym transportem przewożonym za jej pomoca

Odpowiedz