Wydajniejsze budowlane KAMAZ-y

9 sierpnia 2012, 10:03

Opony produkcji «Niżniekamskshina», z jednolitą stalową osnową montowane na wywrotkach KAMAZ 65115 i KAMAZ 6520, pozwoliły poprawić charakterystyki tych samochodów. Konstrukcja opon pozwoliła zwiększyć nośność ciężarówki i zredukować zużycie paliwa.

Niedawny restyling samochodów KAMAZ to nie tylko zmiana zewnętrznego wyglądu i wyposażenie w komponenty czołowych światowych producentów (np. nowe silniki firmy Cummins, skrzynie biegów ZF) – modernizacja typoszeregu zakładała także zamianę opon, ponieważ obciążenia na samochody w związku z powiększeniem ich tonażu zwiększyły się, a wymogi norm ekologicznych z każdym rokiem stają się ostrzejsze.

W wyniku zastosowania opon CMK, charakterystyki wywrotek zostały poprawione. Konstrukcja opon pozwoliła zwiększyć nośność ciężarówki o 8 proc., zmniejszywszy przy tym zużycie paliwa, nawet o 15 proc. Opony z jednolitą stalową osnową są o prawie 11 kg lżejsze od swoich poprzednich odpowiedników. W porównaniu ze zwykłymi oponami budowlanymi dane modele mają i większą trwałość i wyższy indeks prędkości (140 km/h).

Nowe opony CMK przystosowane są do powtórnego nacięcia i nalewania protektora – co wydłuża ich przebieg do 700 000 km.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!