Kierowcy ciężarówek przeciwni obowiązkowym szczepieniom na COVID – wyniki ankiety

17 stycznia 2022, 13:33

Zdecydowana większość kierowców zawodowych, którzy wzięli udział w naszej ankiecie wyraża negatywny stosunek względem szczepionek przeciwko COVID-19. Wiele wskazuje na to, że ewentualne wprowadzenie przymusu szczepień w branży transportowej, spowoduje gwałtowny sprzeciw jej pracowników.

W naszej ankiecie skierowanej do kierowców pojazdów ciężarowych wzięło udział ponad 300 osób. Dziękujemy za zaangażowanie. W głównym pytaniu sondażu zapytaliśmy o to, czy kierowcy przyjęli już jedną lub dwie dawki szczepionki lub czy zamierzają to zrobić w bliskim czasie.

Wyniki są zaskakujące. Zdecydowana większość badanych zadeklarowała, że nie przyjęła i nie zamierza przyjąć szczepionki przeciw COVID-19 pod żadnym warunkiem. Zaledwie niespełna jedna piąta badanych jest zaszczepiona minimum jedną dawką.

Po wynikach badania wyraźnie widać silną polaryzację wśród kierowców w temacie szczepionek. Z jednej strony mamy osoby już zaszczepione, z drugiej liczne grono  zdecydowanych przeciwników szczepień. Grupa osób niezdecydowanych lub planujących się zaszczepić w najbliższym czasie jest nieliczna.

Większość uczestników naszej ankiety to kierowcy pracujący w transporcie międzynarodowym lub międzynarodowym i krajowym. To te dwie grupy miały największy wpływ na wyniki badania. Wśród kierowców jeżdżących wyłącznie w transporcie krajowym również można zauważyć tendencję negatywną wobec szczepień, jednak jest tam więcej osób zaszczepionych (ponad 22%). Liczba zaszczepionych jest najmniejsza w grupie kierowców wykonujących przewozy zarówno po kraju jak i za granicą (14%).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kierowca, 18 stycznia 2022, 19:50 0 -10

Po winien być zakaz wykonywania zawodu

Odpowiedz

Kamil, 19 stycznia 2022, 20:47 6 -2

Tak dla zaszczepionych.

Odpowiedz