Prezentacja autobusu Volvo 7700 Hybrid w Białymstoku

, 27 sierpnia 2012, 12:29

W najbliższym czasie na ulicach Białegostoku będzie można podziwiać autobus hybrydowy Volvo 7700 Hybrid prezentowany mieszkańcom podczas zaplanowanych trzytygodniowych testów.

Od 23 sierpnia, aż do 13 września 2012 autobus hybrydowy Volvo będzie jeździł kolejno we flocie Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego, Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Białymstoku.

Białystok to już kolejne polskie miasto, w którym  Volvo prezentuje swój flagowy pojazd oparty o najnowocześniejszą technologię i spełniający najwyższe normy ekologiczne. Wcześniej  jazdy testowe zostały przeprowadzone m.in. we Wrocławiu, Lublinie, Siedlcach,  Opolu, Szczecinie, Gdyni, Olsztynie i Gliwicach.

Przy zużyciu paliwa niższym aż do 37% i mniejszym oddziaływaniu na środowisko niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych silników typu diesel, autobusy hybrydowe marki Volvo okazały się sukcesem rynkowym.

Volvo Buses rozpoczęło produkcję autobusów hybrydowych w 2010 roku. Od tamtej pory firma sprzedała ponad 650 hybryd w osiemnastu krajach, m.in. w Szwecji, Norwegii, Danii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii i Hiszpanii. 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!