MAN doceniony za działania na rzecz klimatu

4 września 2012, 13:24

Spółka oekom research AG, nagrodziła spółkę MAN SE pozycją ratingową „B-” i statusem „Prime” za zwiększenie efektywności energetycznej, wykorzystanie źródeł energii odnawialnej i inne inicjatywy prowadzące do redukcji emisji CO2.

MANW roku 2010 agencja oekom research oceniała spółkę MAN SE na poziomie „C+ Prime”. Dokonane ostatnio podwyższenie ratingu do poziomu „B-” wiążę się z przyjętą przez przedsiębiorstwo strategią klimatyczną i z inicjatywami w zakresie jej wdrożenia. MAN zobowiązał do zredukowania do 2020 emisji CO2 ( w stosunku do 2009 roku ) wytwarzanych przez swoje zakłady produkcyjne. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez zwiększenie efektywności energetycznej, wykorzystanie źródeł energii odnawialnej, takich jak słońce, wiatr i zasoby geotermiczne, oraz wytwarzanie energii w kogeneracji z energią cieplną. Działaniom tym mają towarzyszyć techniczne i organizacyjne środki zarządzania energią.

„Poprawa pozycji ratingowej motywuje nas do dalszej pracy i dążenia, aby także w przyszłości należeć do grupy przedsiębiorstw charakteryzujących się najbardziej zrównoważonym rozwojem w branży” – mówi Yvonne Benkert, kierownik działu Corporate Responsibility w MAN SE.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!