Scania T164 wygrała Nordic Trophy

4 września 2012, 14:56

Duńczycy z firmy Pouls Bremseservice i ich Scania T164 wygrali konkurs Nordic Trophy, który odbył się w ostatnich dniach sierpnia. Nagrodzona została też Scania R560 należąca do firmy Repiński Transport z Kościeżyny.

Konkurs na najpiękniejszą ciężarówkę Nordic Trophy organizowany jest od 1981 roku przez szwedzką redakcję TRAILER Magazine. Startujące w nim ciężarówki oceniane są przez jury w licznych kategoriach branżowych, jak najlepsza zabudowa, najlepsza cysterna, itp. oraz przez publiczność, która wybiera swoich faworytów w Klasie Pretendentów oraz w Klasie Mistrzów. W tegorocznym konkursie na najpiękniejszą ciężarówkę pojawiła się rekordowa liczą 205 stuningowanych pojazdów. Publiczności najbardziej do gustu przypadła czerwona Scania T164 z duńskiej firmy Pouls Bremseservice. Ciągnik ten wygrał tegoroczną edycję Nordic Trophy, pokonując takich rywali jak Juha Ristimaa czy Mika Auvinen. — Nie mogę jeszcze uwierzyć, że pokonaliśmy tak wielu konkurentów, mówił tuż po rozdaniu nagród kierowca Scania, Martin Laurssen.

O sporym sukcesie może mówić także Jarek Repiński z firmy Repiński Transport. Jego Scania R560 „Hot Rod” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i wzbudzała wiele pozytywnych komentarzy. Podczas rozdania nagród Jarek pojawił się na scenie trzykrotnie, odbierając puchar za piąte miejsce na najlepszy ciągnik siodłowy, drugie miejsce za najlepsze wnętrze oraz pierwsze miejsce za najlepszą ciężarówkę spoza Skandynawii.

Jestem zadowolony z wyników, jednak moim celem jest dostanie się do Klasy Mistrzów i rywalizacja z największymi tunerami w Europie powiedział Jarek Repiński.Miesiąc wcześniej Scania „Hot Rod” z powodzeniem walczyła o nagrody podczas zlotu Truck Power Show w Finlandii, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii „Najlepszy ciągnik siodłowy”, trzecie miejsce za najlepsze wnętrze oraz otrzymując puchar Svempy.