Nowości Scanii na IAA 2012

6 września 2012, 11:15

Scania zapowiedziała zaprezentowanie na targach IAA 2012 całej gamy nowych produktów. Wśród nowości znajdziemy silniki Euro IV przeznaczone do autobusów i ciężarówek, a także rozwiązania służące redukcji zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych substancji.

Najbliższe targi IAA 2012 odbywające się co roku w Hannoverze będą obfitowały w wiele nowości oferowanych przez producentów. Scania zapowiedziała premierę litrowych silników spełniających normy Euro IV. Są wśród nich cztery 9-litrowe diesle Euro 6: o mocy 250 i 280 KM z układem EGR i SCR jednocześnie oraz o mocy 320 i 360 KM, wyłącznie z SCR. Gamę uzupełniają jednostki 13-litrowe o mocy 440 i 480 KM wyposażone w EGR/SCR. Do tego będą zaprezentowane dwa silniki zasilane przez gaz ziemny, które mają podobną moc i moment obrotowy jak ich odpowiedniki zasilane ropą. Rzędowe silniki z ciężarówek będą wykorzystywane również w autobusach. Mogą być zasilane paliwami alternatywnymi: biogazem, gazem ziemnym lub etanolem.

Oprócz tego na stoisku Scania będzie można zobaczyć Scania OmniExpress 3.20 Euro 6 przygotowany na rynek niemiecki. Na terenie zewnętrznym eksponowane będą : Scania Touring i Scania OmniExpress 3.60.  

Dodatkowo będzie możliwość  zapoznania się ze systemem Ecolution, który pozwala  ograniczenie  wydatków eksploatacyjnych.  Fani dobrej muzyki będą mogli obejrzeć  nowy system audio, w który wyposażony jest  w nawigację, telefoniczne złącze Bluetooth, wejście USB i kieszeń na kartę pamięci.

(pk)

silnik 9 litrowy z EGRSilnik gazowy

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!