Premiera nowej serii Volvo FH

6 września 2012, 13:19

5 września w Goeteborgu koncern Volvo Truck zaprezentował swoją nową serię Volvo FH. Ekonomika paliwowa, niezawodność oraz ergonomia to główne cechy, którymi ma się charakteryzować nowy ciągnik.

Od blisko 20 lat Volvo FH pozostaje flagowym modelem Volvo Trucks. Obecnie na rynek wchodzi nowa wersja tego samochodu ciężarowego. FH ma być wyposażone w nowy silnik spełniający normy Euro VI, co ma zapewnić znaczne ograniczenie emisji spalin. Co więcej udostepniona zostanie w nim nowa funkcja I-See, która pozwala na zaoszczędzenie jeszcze dodatkowo do 5 procent paliwa. Jednymi z głównych priorytetów Volvo Trucks podczas prac nad nową serią FH były właściwości jezdne i komfort. Za sprawą zoptymalizowanego zawieszenia przedniego i tylnego, zwiększonej stateczności poprzecznej i udoskonalonego zawieszenia kabiny nowy ciągnik jeszcze lepiej trzyma się drogi.

Nowe Volvo FH w wielu dziedzinach wyznacza standardy konstrukcji samochodów ciężarowych. Na przykład, jest pierwszym pojazdem ciężarowym, który rzeczywiście wpisuje się w koncepcję społeczeństwa informacyjnego”–mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks- Volvo FH jest filarem naszej oferty. Dla wielu ludzi model FH jest synonimem Volvo Trucks. Nowa seria Volvo FH stanowi podstawę dla dalszej pomyślnej ekspansji rynkowej Volvo Trucks

Szwedzki producent nie szczędzi pochwał na temat nowych ciągników siodłowych, a jego pracownicy są pewni, że nowe FH zdeklasuje konkurencje m.in. nowego Actrosa. Nowe Volvo przeszłą największą ilość możliwych testów oraz zebrano opinie ponad 3000 kierowców. Wszystko po to aby pojazd  spełniał wszelkie wymagania stawiane przez jego użytkowników. Seryjna produkcja nowej serii Volvo FH, z przeznaczeniem na rynki europejskie ma się rozpocząć na  wiosnę 2013 roku.

(pk)

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!