Gabriel Warde wygrał konkurs Scania Young European Truck Driver 2012

11 września 2012, 9:47

Gabriel Warde z Irlandii został zwycięzcą w konkursie Scania Young European Truck Driver. Finał odbył się w szwedzkim Södertälje i obejrzało go blisko 10 000 widzów. Warde pokonał 23 pozostałych utalentowanych młodych kierowców z pozostałych krajów europejskich.

„Czułem ogromną presję po konkurencjach,ale to wspaniałe uczucie być po tej stronie linii mety” – mówi Warde

Konkurs Young European Truck Driver jest ważnym elementem globalnej inicjatywy na rzecz odpowiedzialnej, bezpiecznej jazdy, podjętej przez Scania w 2003 roku. Poprzez podkreślenie roli kierowcy Scania chce również przyciągnąć do tego zawodu więcej młodych ludzi. W tegorocznej edycji konkursu Scania European Truck Driver wzięło udział ponad 17 000 kierowców z całej Europy. Zawodnicy musieli udowodnić, że posiadają cechy i umiejętności odpowiedzialnego i świadomego kierowcy ciężarówki. Finał konkursu trwał dwa dni i składał się z konkurencji, takich jak jazda przewidująca i ekonomiczna, mocowanie ładunku, sprawdzenie pojazdu przed jazdą, udzielenie pierwszej pomocy i gaszenie pożaru na miejscu wypadku.

„Kierowca jest zdecydowanie najważniejszym ogniwem w transporcie drogowym. Ważne są oczywiście pojazdy i infrastruktura, lecz na zużycie paliwa i bezpieczeństwo jazdy ma wpływ przede wszystkim postępowanie człowieka. Za pośrednictwem YETD Scania chce podnieść prestiż profesji kierowcy zawodowego i zwracać uwagę opinii publicznej na istotną rolę kierowców w kontekście rentowności firm transportowych i bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także ochrony środowiska. Chcemy pomóc w przyciągnięciu większej liczby młodych, kompetentnych kierowców do branży transportowej”– mówi Erik Ljungberg, Senior Vice President i szef Scania Corporate Relations

 

 

 

 

(pk)

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!