R560 Hot Rod Pomorską Miss Scania 2012

17 września 2012, 15:08

Blisko 30 ciężarówek walczyło o tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2012″. Jurorzy i zaproszeni goście pojawili się 8 września w serwisie Scania w Kowalach, by po raz jedenasty wybrać najpiękniejsze pojazdy tej marki. Zwyciężyła Scania R560 Hot Rod – najnowsze dzieło Jarka Repińskiego.

W sobotę przed serwisem w Kowalach pojawiły się kandydatki do tytułu. Oprócz ciągników siodłowych można było zobaczyć potężne holowniki pomocy drogowej czy miotacz wody Tajfun III z pobliskiej jednostki Policji ze Złotej Karczmy. Licznie stawili się też strażacy, reprezentujący jednostki zarówno zawodowej, jak i ochotniczej straży pożarnej.

Także w gronie pojazdów ciągnących na co dzień naczepy na trasach bliższych lub dalszych, dało się zauważyć kilka szczególnie ciekawych egzemplarzy, będących dumą swoich właścicieli i kierowców. Najwięcej uwagi przykuwało najnowsze dzieło Jarka Repińskiego i jego teamu czyli Scania R560 Hot Rod i to ono otrzymało tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2012″. Wiele uznania zdobył także całkowicie polakierowany zestaw nazwany przez właściciela „Smoczycą” (firma PTH Kazimerz Szewczyk ze Zgierza), otrzymując wyróżnienie za „kompleksowe ozdobienie zestawu”.

Nieprzerwanie wielkim sentymentem darzone są ciężarówki poprzednich generacji. Najlepszym przykładem takiego klasyka była Scania 143M 500 z firmy Gwiździel, która zdobyła Specjalną Nagrodę Dyrektora. Faworytem publiczności był klasyczny holownik Scania 143H 400 z firmy Autotrans Lucjan Szewczuk z Kobylnicy.

W kategorii Weteran Szos nagrodzono Scanię 82M z OSP Niestopowo, a nagrodę za pojazd specjalistyczny otrzymała Scania z 1982 roku z gdańskiej firmy Hol Service. Wyróżnienie przyznano także Scanii R42o z firmy Gawor z Chróściny za „błysk lakieru”. Specjalny „Mandat Zaufania” otrzymała także policyjna Scania R420 Tajfun III.

W hali serwisowej swoje cudeńka prezentowali modelarze. Kolekcje ciężarowych Scanii w skali 1-87 pokazywane były m.in. na dwóch pokaźnych rozmiarów makietach serwisów tej marki. Wśród gości krążyła zdalnie sterowana Scania w skali 1-14.

Zlotowi towarzyszyły targi branżowe – wśród firm prezentujących swoje stoiska znalazły się między innymi: Liebherr, Hyva, VB Leasing Polska, KH-Kipper, Shell Polska, Pozkrone, Plandex, Wielton i wiele innych.

 Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!