Renault zapowiada odnowienie swojej gamy pojazdów w 2013 roku

, 20 września 2012, 11:04

Na targach IAA Motor Show, Heinz-Jürgen Löw, Prezes Renault Trucks zapowiedział odnowienie całej gamy pojazdów w czerwcu 2013 roku. Nawiązując do wzmocnienia w ramach reorganizacji grupy Volvo pozycji poszczególnych marek, podkreślił, że jego celem jest stworzenie z Renault Trucks modelu doskonałego.

Podczas konferencji prasowej na targach w Hanowerze, Heinz-Jürgen Löw, Prezes Renault Trucks, zapowiedział że przy okazji wprowadzenia normy Euro VI, nastąpi także całkowite odnowienie całej serii pojazdów dalekobieżnych, dystrybucyjnych i budowlanych od czerwca 2013 roku. Wszystkie nowe pojazdy znajdują się obecnie w fazie testów.

W czerwcu nastąpi prawdziwa rewolucja. Nasze nowe pojazdy z pewnością Was zaskoczą, nie tylko swoim nowatorskim wyglądem, ale również osiągami. Dążymy do doskonałości i zrobimy wszystko, aby ten cel osiągnąć” – powiedział Heinz-Jürgen Löw, Prezes  Renault Trucks

Nowe układy napędowe

Targi IAA były także okazją do zaprezentowania technologii nowych silników Euro VI. Dla gamy ciężkiej producent przygotował sześciocylindrowy silnik DTI 11 o pojemności 11 l, wyposażony w system common rail oraz układ SCR, spełniający normę Euro VI. Aby układ był w pełni wydajny zastosowano szereg technologii, takich jak recyrkulacja gazów wydzielanych w początkowym okresie pracy silnika, sterowane zawory w układzie dolotowym i wylotowym oraz optymalna kontrola procesu spalania. Wszystkie silniki Renault Trucks EURO VI wyposażone są w filtr cząstek stałych. Ta sama technologia została zastosowana w nowych, sześciocylindrowych silnikach DTI 13 o pojemności 13 l. Model ten posiada elektronicznie sterowane pompowtryskiwacze, które świetnie sprawdzają się przy tego typu jednostkach

Renault stawia na ekologię   

Producent ma najszerszą na rynku gamę pojazdów wykorzystujących alternatywne źródła energii: Maxity Electric (4,5 t), hybrydowe Premium Distribution Hybrys Tech (19t/26t) oraz Premium Distribution CNG zasilane gazem ziemnym. Firma nie poprzestaje na dotychczasowych wynikach i cały czas prowadzi badania w tym zakresie, obecnie szczególnie poświęcone Midlum Electric.

 

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!