Niemiecki minister z wizytą u Solarisa

, 21 września 2012, 13:13

Na trwających targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze oraz targach branży kolejowej InnoTrans w Berlinie, firma Solaris zaprezentowała szereg nowości. Jedną z nich był autobus elektryczny, który szczególnie zainteresował niemieckiego Ministra Transportu doktora Petera Ramsauera.

Stolica Niemiec po raz kolejny została gospodarzem jednego z największych wydarzeń sektora transportu szynowego – targów Innotrans. Odbywająca się co dwa lata impreza zgromadziła w tym roku ponad 2 500 wystawców z 49 krajów. Nie zabrakło wśród nich również firmy Solaris, która prezentowała swoje dwa produkty – tramwaj Tramino oraz autobus elektryczny Urbino electric. Pojazd z Polski został zauważony i doceniony przez niemieckiego federalnego Ministra Transportu doktora Petera Ramsauera, który odwiedził stoisko producenta podczas swojej obecności na Targach Berlińskich.

Wizyta pana Ministra jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Cieszy nas fakt, że pomimo niezwykle napiętego planu znalazł czas, aby odwiedzić nasze stoisko, przyjrzeć się z bliska prezentowanemu na nim autobusowi elektrycznemu, a także podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości rozwoju mobilności elektrycznej – mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu firmy Solaris Bus & Coach.

Na rynek niemiecki ma zostać dostarczony pierwszy autobus elektryczny marki Solaris. Po serii testów i prezentacji Solaris Urbino electric znalazł pierwszego nabywcę, którym jest przewoźnik z miejscowości Brunszwik. Autobus, który będzie ładowany w sposób indukcyjny, zostanie dostarczony do klienta w roku 2013.  Solaris jest pierwszą polską firmą, która już wkrótce dostarczy tramwaje na rynek niemiecki. Ich odbiorcami będą Jena i Brunszwik. Z kolei w dniu 21 września Solaris podpisze kolejny kontrakt na dostawę piętnastu Tramino, których odbiorcą tym razem będzie Olsztyn.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!