VDO Drive Time – Dokładne informacje o pojeździe i kierowcy

, 24 września 2012, 10:17

Z początkiem września zadebiutował na polskim rynku VDO Drive Time. Jest to program bazujący na systemie do pobierania danych z tachografów cyfrowych.

VDO Drive Time to przede wszystkim software track&trace i co jest szczególnie istotne dla firm transportowych, w bardzo przejrzysty sposób informujący o pozostałym czasie pracy, czy też odpoczynku. Jednoznaczne wykresy aktywności kierowcy przedstawiają na liniach czasu, jak długo kierowcy mogą jeszcze jechać bez ryzyka naruszenia przepisów prawa (bazując na regulacjach unijnych). Raporty o czasie pracy kierowców, streszczające podstawowe informacje mogą być eksportowane do innych programów księgowych, dostępnych w firmie.

Dzięki programowi zarządzający flotą oprócz automatycznego pobierania danych z tachografu i karty kierowcy ma również możliwość śledzenia pojazdów
z jednoczesnym przeglądem czasu pracy. Taki istny kombajn informacyjny pozwala na zmaksymalizowanie wykorzystania floty przy jednoczesnym skróceniu poświęcanego na to czasu.

Dla używających urządzeń mobilnych przygotowane zostały również aplikacje na systemy iOS, Android i BlackBerry, za pomocą których poza łatwym przeglądem na mapie o obecności i używaniu pojazdów, dostajemy bardzo przejrzystą informację o każdym kierowcy np.: ile jeszcze pozostało mu czasu pracy danego dnia, ile w tygodniu, a ile w okresie dwóch tygodni.

 

(pk)

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!