Nowa generacja opon Continental

24 września 2012, 10:36

Podczas 64. targów IAA prezentowana jest nowa generacja opon Continental. Od połowy 2013 roku Continental będzie stopniowo wymieniać wszystkie swoje opony na oś kierowaną, oś napędową, oś naczepową i do autobusów na kolejną, trzecią generację. Bazę dla niej stanowić będzie druga generacja opon.

Opona trzeciej generacji: Conti Coach HA3Głównym celem projektantów opon była dalsza redukcja kosztów obsługi parku samochodowego dla klientów.
– „Dzięki bieżnikom nowej generacji dostarczamy klientom z branży transportowej i logistycznej zaawansowane technologicznie opony, które pozwolą im zwiększyć wydajność w obliczu rosnącej konkurencji” – twierdzi Herbert Mensching, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży działu opon do pojazdów ciężarowych na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Inżynierowie udoskonalili wzór bieżnika, mieszankę gumową, konstrukcję opasania, osnowy i stopki. W efekcie opory toczenia poszczególnych rodzajów opon, np. opony naczepowej Conti EcoPlus HT3, udało się ograniczyć do niespełna czterech kilogramów na tonę, co oznacza że osiągnęły one klasę A efektywności energetycznej na unijnej etykiecie opon. Dzięki dopracowanemu karkasowi zwiększono trwałość opony, a tym samym jej zdolność do bieżnikowania.

Pierwszymi oponami trzeciej generacji będą Conti Coach, Conti CityPlus i Conti Urban, przeznaczone do transportu pasażerskiego. Pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale 2013 roku. Nowa konstrukcja bieżnika z głębokimi lamelami pozwala na wydłużenie przebiegów, a zastosowanie odpowiednich materiałów ogranicza opory toczenia w porównaniu z ostatnią generacją.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!