Konkurs The Drivers’ Fuel Challenge 2012 zbliża się do finału

26 września 2012, 12:25

Niecały miesiąc pozostał do Wielkiego Finału konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2012, który jest organizowany przez Volvo Trucks. Zwycięzcy rund kwalifikacyjnych, jakie rozegrane zostały w 12 krajach spotkają się w połowie października w Ołomuńcu, w Czechach, gdzie zostanie wyłoniony mistrz regionu w jeździe ekonomicznej.

Celem konkursu jest podkreślenie roli kierowcy w kształtowaniu ekonomiki paliwowej w transporcie i który tym razem otwarto dla wszystkich kierowców zawodowych z rynków Regionu Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks – bez względu na wiek kierowców i marki pojazdów, jakimi na co dzień jeżdżą –  spotkał się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony przedstawicieli tej profesji, jak i firm transportowych.

Od marca do września 2012 r. trwały wielostopniowe kwalifikacje. Łącznie blisko 1600 kierowców podjęło wyzwanie odnalezienia idealnej równowagi pomiędzy prędkością, czasem przejazdu i zużyciem paliwa, aby zostać mistrzem swojego kraju w jeździe ekonomicznej i tym samym zakwalifikować się do Wielkiego Regionalnego Finału konkursu w Ołomuńcu.

13 października dwunastu zwycięzców krajowych eliminacji, będzie miało okazję nie tylko wzajemnie skonfrontować swoje umiejętności, ale także zdobyć tytuł Mistrza Regionu w Jeździe Ekonomicznej oraz nagrodę główną – samochód osobowy Volvo C30. Razem z kierowcami do Ołomuńca zostali zaproszeni ich pracodawcy. Każda firma, której reprezentant zajmie jedno z pierwszych trzech miejsc w Wielkim Finale, otrzyma voucher Volvo o wartości do 10 000 euro.

W Wielkim Finale w Ołomuńcu Polskę będzie reprezentował Paweł Ozimek z firmy EPO-TRANS LOGISTIC z Tychów, który podczas polskiegofinału konkursu, udowodnił swoje wysokie umiejętności jako najoszczędniejszy kierowca, sięgając po tytuł Mistrza Polski w The Drivers’ Fuel Challenge 2012.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!