Program pomocowy dla rodzin ukraińskich kierowców zawodowych

14 kwietnia 2022, 10:53

Done! Deliveries uruchamia program pomocy rodzinom ukraińskich kierowców. W polskim transporcie międzynarodowym pracuje około 100 tys. kierowców z Ukrainy. Są odpowiedzialni za kluczowe dla naszej gospodarki dostawy m.in. żywności i środków higienicznych.

Dzięki programowi „Carrieres4Ukraine” otrzymają wsparcie dla swoich rodzin, które po rozpoczęciu wojny musiały uciekać do Polski. Kierowcy pracujący w Polsce stanowili przed wojną, aż 10 proc. całej migracji zarobkowej z Ukrainy. Obecnie, około 30 proc. z nich zdecydowało się zrezygnować z pracy i wrócić do ojczyzny, aby walczyć na froncie. Pozostali wciąż realizują transporty dostarczając polskie towary na zagraniczne rynki lub importują popularne marki produktów m.in. z terytorium Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

W obliczu trwającego konfliktu wielu z nich zdecydowało się na relokację do polski swoich bliskich. Done! Deliveries, polska spółka spedycyjna współpracująca z 5 tys. przewoźników rocznie, uruchomiła program pomocy, który jest dedykowany bliskim zatrudnionych w Polsce kierowców i ma pomóc w ich aklimatyzacji w naszym kraju.

Program „Carriers4Ukraine” to długofalowa, trwająca nawet do 3 miesięcy pomoc, która ma trafiać do konkretnych, najbardziej potrzebujących rodzin. Pieczę nad weryfikacją zgłoszeń beneficjentów programu pełnić będzie doświadczona w pracy z uchodźcami fundacja AKEDA. Środki na realizację działań są zbierane na internetowej zrzutce. Na sfinansowanie pierwszej tury pomocy Done! Deliveries przeznaczyło już 60 tys. zł.

– Od lat działamy w branży transportowej, środowisku przewoźników i kierowców międzynarodowych, którego obywatele Ukrainy są ważną częścią. Teraz nasi koledzy, partnerzy biznesowi czy współpracownicy potrzebują naszej pomocy. Chcemy okazać wsparcie przedstawicielom branży, a zebrane środki przekazać na skoordynowane, przemyślane działania pomocowe dla konkretnych osób. Wiemy, że potrzeby są ogromne – mówi Damian Misiek, prezes Done! Deliveries.

Jesteś kierowcą potrzebującym wsparcia? Zgłoś się! Kierowcy pochodzenia ukraińskiego, którzy sprowadzili do naszego kraju swoich bliskich mogą zgłaszać się do programu poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na dedykowanej stronie:
pomagamy.donedeliveries.com. Z każdą osobą, która wypełni zgłoszenie skontaktuje się przedstawiciel fundacji AKEDA.

– Pierwszym podejmowanym przez nas krokiem jest kontakt z rodziną i szczegółowe badanie potrzeb. Możemy zaoferować duże spektrum działań: od wsparcia materialnego, finansowego po znalezienie pracy, mieszkania czy zorganizowanie pomocy lekarskiej lub psychologicznej. Weryfikacja pozwala nam podejść indywidualnie do każdej z osób objętych programem – mówi Marcin Choiński, dyrektor Fundacji AKEDA.

Dołącz do zrzutki i pomagaj

Kolejnym etapem programu jest zaproszenie przewoźników i kierowców do wsparcia
zrzutki, z której zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na finansowanie działań pomocowych zidentyfikowanych przez fundację.

– Ukraińscy kierowcy są i będą niezbędnym filarem naszej branży. Teraz, kiedy są w potrzebie, możemy odwdzięczyć się im za działania jakie podejmują na co dzień realizując międzynarodowe transporty i umacniając pozycję polskiego transportu w Europie. Drobne kwoty wpłacone na zbiórkę mogą realnie pomóc osobom, dzięki którym każdego dnia mamy na sklepowych półkach nasze ulubione produkty – dodaje Damian Misiek, prezes Done! Deliveries.

Rodziny potrzebujące wsparcia mogą wypełniać formularz na stronie Done! Deliveries. Działania pomocowe będą realizowane na bieżąco, według kolejności zgłoszeń.
Podsumowania i raporty będą zamieszczane na stronie programu: pomagamy.donedeliveries.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!