Elektryczny Solaris Urbino nagrodzony w Niemczech

2 października 2012, 12:22

Elektryczny autobus marki Solaris został nagrodzony przez niemiecką branżę transportową. Pojazd został wyróżniony przez kapitułę konkursu EBUS, która uhonorowała go pierwszym miejscem w kategorii „autobusy elektryczne”.

Wyróżnienie w kategorii "autobusy elektryczne" przyznane zostało przez Stowarzyszenie Niemieckich Firm Transportowych (VDV) oraz firmę ubezpieczeniową DEVK. Patronat nad konkursem, którego celem było nagrodzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w dziedzinie transportu, objął niemiecki Minister Transportu dr Peter Ramsauer.

Kapituła konkursu nagrodziła polskiego producenta za "godne naśladowania poświęcenie oraz ciągły postęp w dziedzinie elektrycznej mobilności oraz zrównoważonego transportu". Wyróżnienie z rąk Rainera Bomby, Sekretarza Stanu w niemieckim Ministerstwie Transportu, odebrała Małgorzata Olszewska, Członek Zarządu Solarisa ds. Sprzedaży i Marketingu.

– „Nagroda EBUS przyznana na podstawie oceny dokonanej przez światowej sławy ekspertów z dziedziny przemysłu i nauki potwierdza zasadność obranej przez nas drogi elektrycznej mobilności oraz stanowi zachętę do dalszego rozwoju w tym obszarze. Idea zrównoważonego transportu gwarantuje bowiem poprawę jakości życia w miastach tak dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń” – powiedziała Małgorzata Olszewska.

Uhonorowany nagrodą EBUS autobus

Pierwszy Solaris Urbino electric został zakupiony przez Braunschweiger Verkehrs-AG w ramach projektu mającego na celu wspieranie innowacyjnych technologii. Nagrodzony autobus może przejechać do 150 km na jednym ładowaniu. Czas ładowania baterii to zaledwie 1 godzina. Pojazd trafi do Niemiec w 2013 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!