Solaris otwiera żłobek dla dzieci swoich pracowników

4 października 2012, 16:29

W ramach realizacji strategii społecznej odpowiedzialności, Solaris uruchomił w sąsiedztwie fabryki w Bolechowie żłobek „Pod Zielonym Jamniczkiem”. Przyjęto do niego 25 dzieci w wieku od pół roku do trzech lat – przez pierwsze dwa lata będzie bezpłatny.

– „Utworzenie żłobka dla dzieci pracowników naszego przedsiębiorstwa, było jednym z moich marzeń, kiedy razem z mężem rozpoczynaliśmy działalność gospodarczą. Wówczas jeszcze nikt nie używał modnego dziś terminu społecznej odpowiedzialności biznesu. Po prostu wiedziałam, że chcę swoim pracownikom zagwarantować profesjonalną opiekę nad ich dziećmi w czasie, gdy wykonują oni swoje obowiązki zawodowe. Dzisiaj jesteśmy na takim etapie rozwoju, że możemy przystąpić do realizacji tego pomysłu” – powiedziała Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Do żłobka przyjętych zostało 25 dzieci w wieku od pół roku do trzech lat. Jednym z głównych kryteriów przyjęcia dziecka był staż pracy rodzica w Solarisie. Znaczenia jednak nie miało to, jakie stanowisko – produkcyjne czy administracyjne – zajmuje osoba zgłaszająca dziecko. Żłobek otwarty będzie w godzinach 5.45-18.00, co jest dostosowane do potrzeb pracowników firmy.

Żłobek zlokalizowany został w nowym budynku o powierzchni użytkowej 200 m2 wykonanym w nowoczesnej, proekologicznej technologii. Ośrodek otoczony jest ogrodem, w którym oprócz placu zabaw znajduje się także kącik dla zwierząt. Z myślą o rodzicach prowadzona będzie także "Akademia Rodzica".

Przez pierwsze dwa lata korzystanie ze żłobka "Pod Zielonym Jamniczkiem" będzie dla rodziców bezpłatne. Jest to możliwe m.in. dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!