MAN TG wyznacza standardy niezawodności

9 października 2012, 15:17

Firma MAN zwyciężyła zdecydowanie w raporcie TÜV, który dotyczy pojazdów użytkowych.

W aktualnym raporcie niemieckiej organizacji TÜV (kontrolującej jakość i bezpieczeństwo produktów), dotyczącym pojazdów użytkowych wszystkie pojazdy ciężarowe MAN serii TG zajęły zdecydowanie czołowe pozycje. W porównaniu z konkurencją pojazdy typoszeregów TGL, TGM, TGS i TGX charakteryzują się najmniejszym odsetkiem wad w grupie pojazdów 1– 5 lat. „Odsetek bezawaryjności nowych pojazdów na poziomie 78% oraz bezawaryjności pięciolatków wynoszący 48% zapewnia monachijskiemu producentowi ciężarówek czołową pozycję“, czytamy w raporcie TÜV dotyczącym pojazdów użytkowych, który po raz pierwszy został opublikowany we współpracy z czasopismem branżowym „Verkehrsrundschau“.

W kategorii „poważne wady“ ciężarówki MAN w przedziale 1–5 lat zdecydowanie odstają od konkurencji. Podczas badań jednorocznych pojazdów ciężarowych poważne wady stwierdzono zaledwie w przypadku 4,7% pojazdów MAN, natomiast odsetek ciężarówek producenta zajmującego ostatnie miejsce w tej klasyfikacji wyniósł odpowiednio 10,4%. Ciężarówki MAN okazały się wyjątkowo niezawodne i solidne w kategoriach „karoseria/podwozie“, „układ hamulcowy“, „układ napędowy“ i „widoczność“.

Wszystkie wyniki raportu TÜV dotyczącego pojazdów użytkowych zostały opublikowane w czasopiśmie Verkehrsrundschau Extra 38/2012.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!