Aerodynamiczne rozwiązania w nowej naczepie Schwarzmuller

10 października 2012, 9:12

Podążając za ogólnym trendem zrównoważonego gospodarowania i zmniejszenia emisji CO2, Schwarzmüller oferuje teraz nową naczepę kurtynę z aerodynamicznymi osłonami bocznymi i dyfuzorem.

Dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań technologicznych , oszczedność zużycia paliwa wynosi w przypadku nowej konstrukcji naczepy kurtyny do około 10 procent. Daje to średnio zaoszczędzenie 1,5 do 2 litrów ropy na 100 km. Obok osłon bocznych za oszczędność paliwa odpowiada również umieszczony w tylnej części naczepy dyfuzor. Dyfuzor ten zapewnia celowo kierowany przepływ powietrza i redukuje dzięki temu ewentualne zawirowania powietrza w tylnej części, które z powodu ich ssącego działania oznaczałyby dodatkowy opór podczas jazdy.

Kombinacja tych obu komponentów oferuje obecnie – zgodnie z licznymi testami – najlepszy możliwy potencjał oszczędzania, ponieważ oszczędności z obu systemów całkowicie się sumują. Kompletnie zamknięte osłony boczne posiada obok aerodynamiki jeszcze inną, szczególną zaletę – wspomaga ochronę przeciwwypadkową. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że rowerzyści i piesi dostaną się w razie wypadku pod naczepę. Nowa naczepa kurtyna z pełnymi osłonami bocznymii dyfuzorem zwróci się szybko dzięki jej nadzwyczajnemu potencjałowi oszczędzania. Klient ma możliwość trwałego i zauważalnego obniżenia kosztów transportu.

(pk) 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!