MANN-FILTER oszczędza surowce

15 października 2012, 15:27

Firma MANN-FILTER zaprezentowała nowy filtr powietrza do Mercedesa Actrosa. Rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie blisko 2 kilogramów tworzywa przy każdej wymianie filtra przy zwiększonej jego wydajności i odporności na wpływ wody. Dodatkowo, nowy filtr jest tańszy od poprzednika.

Największa oszczędność materiału w rozwiązaniu zaprezentowanym podczas targów Automechanika 2012 wynika z umocowania filtra w pojeździe na stałe i wymianie jedynie elementu filtracyjnego.

Innym rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska jest zastosowanie technologii nawijania podczas produkcji filtra. Specjalna nić z włókna poliestrowego zastąpiła płaszcz, wykonany z metalu, plastiku lub papieru. W porównaniu do wcześniejszych rozwiązań, nawijanie zapewnia mniejsze opory przepływu powietrza, ograniczając spadek ciśnienia i przyczyniając się do optymalizacji wydajności filtra i oszczędności paliwa.

Gęste nawinięcie zwojów nici w górnej partii filtra jest dodatkową osłoną, pomagającą mechanikowi w uniknięciu uszkodzenia fałd filtra w trakcie jego wymiany. Technologia nawijania zwiększa wytrzymałość filtra – nawet w sytuacji przedostania się do niego wody. Z kolei uszczelkę zaprojektowano pod kątem redukcji poziomu hałasu.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!