Dodatkowa oszczędność paliwa dzięki Volvo Bus Telematics

18 października 2012, 11:04

Nowe narzędzie – Volvo Bus Telematics – zapewnia przewoźnikom autobusowym większą kontrolę nad zużyciem paliwa przez ich pojazdy i pozwala dostosować konserwację do indywidualnych potrzeb. Rozwiązania te pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa o około 10 procent. Odpowiedni sprzęt jest standardowo montowany w autobusach hybrydowych firmy Volvo.

Volvo Bus TelematicsVolvo Bus Telematics zapewnia przewoźnikowi pełną kontrolę nad sposobem jazdy każdego kierowcy autobusu oraz zużyciem paliwa w różnych warunkach eksploatacji. Uzyskane informacje pozwalają na zidentyfikowanie wszelkich rozbieżności, jakie mogą się pojawić, i mogą służyć, jako punkt wyjścia dla szkoleń kierowców, skoncentrowanych na zmniejszeniu zużycia paliwa i jeździe przyjaznej dla środowiska. Rozwiązania te pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa aż o około 10 procent. Sprzęt standardowo montowany w autobusach hybrydowych firmy Volvo

– „Volvo Bus Telematics jest idealnym narzędziem przyjaznym dla środowiska i pozwalającym zaoszczędzić paliwo i pieniądze, bez względu na to, czy we flocie jest jeden autobus czy sto. Autobusy hybrydowe firmy Volvo posiadają w standardzie sprzęt Volvo Bus Telematics. Oznacza to, iż przewoźnik ma dogodny dostęp do wielu usług internetowych, które pozwalają zwiększyć wydajność, zmniejszyć zużycie paliwa i wydłużyć okres sprawności pojazdu” – mówi Marie Carlsson, Director Business Solutions, Europe, Volvo Buses.

Konserwacja dostosowana do potrzeb oznacza dłuższy czas spędzony na drodze

Szczegółowe informacje dostępne na pokładzie autobusu sprawiają, że serwis autobusu może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb. Oznacza to maksymalne wydłużenie czasu sprawności autobusu przy jednoczesnym uniknięciu problemów i napraw. W celu uproszczenia planowania, obliczany jest również czas potrzebny na serwisowanie, podobnie jak wymagane części.

Standardowe rozwiązanie z wieloma funkcjami

Volvo Bus Telematics składa się z trzech modułów: Zarządzanie Flotą z raportami na temat zużycia paliwa i oddziaływania na środowisko, Zarządzanie Pojazdem na potrzeby planowania konserwacji oraz Zarządzanie Ruchem na potrzeby planowania codziennego użytkowania pojazdu. Zarządzanie Flotą i Zarządzenie Pojazdem są usługami dostępnymi w standardzie.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!