Drogowi zabójcy? Ankieta.

18 października 2012, 13:58

Od czasu do czasu docierają do nas informacje o tragicznych wypadkach z udziałem samochodów ciężarowych, z których wyłania się obraz prawdziwych drogowych zabójców. Tymczasem według policyjnych statystyk w 2011 roku kierujący pojazdami ciężarowymi spowodowali nieco ponad 2,3 tys. wypadków, co stanowi 7,3% wszystkich tego typu zdarzeń drogowych. Dla porównania kierowcy samochodów osobowych są sprawcami 76,3% wypadków.

Niestety większość wypadków z udziałem pojazdów ciężarowych – choćby z powodu wielkości i masy aut, ma tragiczny finał. Średnio na 100 wypadków życie traci 12 osób, w przypadku samochodów osobowych są to o 4 osoby mniej.

Najczęstsze przyczyny wypadków uwzględniane w statystykach to niedostosowanie prędkości, nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie i omijanie, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, zmęczenie i zaśnięcie.

 

Które z potencjalnie niebezpiecznych zachowań zdarza Ci się najczęściej prezentować? Zapraszamy do udzielenia odpowiedzi w poniższym sondażu:

 

{uri:/ankieta/pokaz/3}

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

37.108.45.*, 23 października 2012, 8:26 0 0

Mam nadzieję, że film z tym BANDYTĄ trafił na policję i dostanie zarzut z art 142 KK (sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym) a nie za zwykłe wykroczenie.

Odpowiedz

80.53.74.*, 23 października 2012, 12:38 0 0

Dwa pytania:

1.Jaki jest stosunek ilości jeżdżących samochodów ciężarowych do osobowych ? Wtedy można porównać procentową ilość wypadków, które czynią ciężarówki i osobówki.

2.W treści jest informacja o niezachowaniu należytej odległości od poprzedzającego pojazdu, tego pytania zabrakło w ankiecie. A takie zachowanie jak jechanie na tzw. zderzaku jest nagminne.

Odpowiedz

88.156.170.*, 23 października 2012, 17:18 0 0

ciężarówka ma ten pieprzony ogranicznik i klops czasem jeden nie odpuści drugi jest 3-5 km szybszy i próbuje wyprzedzać ten pierwszy ma szyderczą naturę polaczka i za nic w świecie cie nie wpuści bo on ma kompleks i taki jest finał jak na filmie.....ot i los tych biednych driverów

Odpowiedz