Exide wprowadza akumulatory odporne na wibracje

26 października 2012, 14:38

Exide Technologies wprowadza technologię HVR w nowej linii produktów przeznaczonych do pojazdów ciężarowych.

Akumulator z kontrolą wstrząsów od Exide

Akumulator HVR ExideNowa linia akumulatorów, która będzie dostępna pod markami Centra i Exide, składa się z produktów typu: Expert HVR, Professional Power i Professional. Dwa pierwsze to akumulatory bezobsługowe, przy czym Expert HRV wyposażony jest w technologię High Vibration Resistant, która czyni go odpornym na wibracje. Znacznie wydłuża to żywotność urządzenia.

Producent tłumaczy konieczność wprowadzenia na rynek wstrząsoodpornego akumulatora zmianami europejskich norm, dotyczących redukcji emisji spalin. Aby spełnić nowe wymagania, producenci samochodów instalują baki AdBlue, co wiąże się z koniecznością przesunięcia akumulatora na koniec podwozia, czyli w miejsce, gdzie jest on narażony na zwiększone wstrząsy.

Akumulatory wyposażone w technologię HVR działają dłużej dzięki odseparowaniu ich kluczowych elementów od niekorzystnego wpływu umiejscowienia baterii z tyłu podwozia. Akumulator został zabezpieczony wzmocnioną obudową i jest tak zaprojektowany, by zarówno pochłaniać wstrząsy, jak i unieruchamiać komponenty.

Opracowanie technologii HVR przez Exide jest związane z dostarczaniem przez producenta akumulatorów na pierwsze wyposażenie samochodów takich marek, jak Iveco, MAN, Renault Trucks, czy Scania. Firma liczy jednak także na duże zainteresowanie trwałymi akumulatorami na rynku wtórnym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!