Dachser łączy Wielką Brytanię z Polską

26 października 2012, 15:28

Dachser UK wprowadził nowe bezpośrednie połączenie do Polski. Powodem jest wzrost liczby zamówień eksportowych na polski rynek z Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania zamawia więcej

Dachser Usługi logistyczne Dachser dla eksporterów brytyjskich opierają się na wykorzystaniu trzech magazynów w Wielkiej Brytanii i ponad 150 oddziałów w całej Europie. Nowością jest bezpośrednia linia do Strykowa w Polsce, skąd przesyłki są dostarczane na teren całego kraju. Uzupełnia ona istniejące do tej pory połączenia i optymalizuje czas tranzytu na polski rynek.

Wielka Brytania jest siódmym największym producentem na świecie. Zdaniem właścicieli firmy, pomimo nieznacznego wzmocnienia funta w stosunku do euro kilka miesięcy temu, brytyjscy eksporterzy nadal są bardzo konkurencyjni na europejskim rynku. Według danych GUS, w pierwszej połowie 2012 roku polski eksport odnotował 10-procentowy wzrost w stosunku do pierwszej połowy roku 2011, co na tle całej Europy jest bardzo dobrym wynikiem.

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!