Finał konkursu ekonomicznej jazdy Optifuel Challenge

30 października 2012, 15:15

33 kierowców z 16 krajów walczyło o tytuł mistrza ekonomicznej jazdy 2012 na pokładzie Premium Optifuel o mocy 430 KM.

Renault Trucks uczy ekonomicznej jazdy

Renault OptifuelKonkurs odbył się 19 października 2012 r. Kierowcy rywalizowali na trasie Monte Blanco biegnącej w pobliżu Sevilli (Hiszpania). Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw zawodnicy musieli zmierzyć się z testem teoretycznym sprawdzającym ich wiedzę z zakresu ekonomicznej jazdy, a następnie pokonali 40-minutową trasę za kierownicą Premium Optifuel o mocy 430 KM. Po dojechaniu do mety, za pomocą specjalnego oprogramowania analizowano prędkość, poziom zużycia paliwa oraz technikę jazdy każdego z uczestników.

Aby wszyscy zawodnicy mieli równe szanse, ciężarówki biorące udział w konkursie zostały precyzyjnie skalibrowane pod kątem pomiaru zużycia paliwa. Ośmiu konkursowym pojazdom towarzyszył dziewiąty, z którego sędziowie obserwowali czy na drodze nie wystąpiły czynniki, które miałyby znaczący wpływ na ostateczny wynik, a które byłyby niezależne od kierowców.

Nagrodę główną, samochód Renault Twizy zdobył Hiszpan Jose-Miguel Velilla (97,8 pkt na 100). Firma Translogroňo, którą reprezentował otrzymała w pełni opłacony wynajem Premium Optifuel 430 KM na rok. Zdobywcą drugiego miejsca został  Fin Paul Storhannus (95,4) z firmy Ahola transport, a miejsce trzecie wywalczył  Francuz Jean-Luc Vinet (92,1 pkt) z firmy Tratel.

Przy okazji finału rywalizacji zorganizowano dla kierowców i właścicieli firm warsztaty poświęcone rozwiązaniom Optifuel i zmniejszeniu zużycia paliwa. Uczestnicy mogli poznać lepiej rozwiązania oferowane przez Renault Trucks w celu lepszego skonfigurowania pojazdu (Optiroll, OptiTrack i inne). Poruszono także kwestię tego jak efektywnie szkolić kierowców, mierzyć i analizować wyniki spalania (Optifuel Training, Optifuel Infomax i Optifleet) i zmniejszać koszty eksploatacji pojazdu. Klienci i kierowcy mogli przetestować symulator jazdy ekonomicznej, w tym darmową wersję na smartphona Trucks Fuel Eco Driving dostępną na App Store i Google play.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!