Trzyosiowa przyczepa off-road od KH-Kipper

31 października 2012, 10:13

KH-Kipper zaprezentował nowy model trzyosiowej przyczepy off-road. Jak sama nazwa wskazuje, przyczepa jest przeznaczona do jazdy w trudnych warunkach terenowych.

KH-KIPPER P3RTerenowa przyczepa KH-Kipper

Nowa przyczepa nosi symbol P3R i oprócz zastosowania przy pracach ziemnych, może być z powodzeniem wykorzystana w rolnictwie. Półokrągły kształt skrzyni przyczepy sprawia, że nadaje się ona do przewozu półpłynnych mas lub piasku. Przyczepa posiada trzy osie BPW o nośności jedenaście ton każda. Techniczna dopuszczalna masa całkowita pojazdu o mechanicznym zawieszeniu wynosi trzydzieści trzy tony. Dwie osie skrętne zmniejszają zużycie ogumienia i zwiększają zwrotność przyczepy. Zmniejszenie promienia zawracania ułatwia manewrowanie. W ciężkich terenie osie skrętne zmniejszają opory toczenia podczas skręcania, a co za tym idzie stopień zniszczenia gleby podczas wykonywania skrętów.

Objętość skrzyni wynosi dziewiętnaście m3. Podłoga może być wykonana z 8 mm stali HARDOX/RAEX, a burty z 5 mm grubości stali DOMEX/OPTIM. Zastosowanie stali trudnościeralnych zwiększa żywotność skrzyni i okres użytkowania. Drabinka na bocznej burcie ułatwia wejście na skrzynię. Tylna burta hydrauliczna o grubości 6 mm posiada dwa siłowniki, które umożliwiają jej otwieranie z kabiny kierowcy. Zamek mocowania skrzyni do ramy HYFIX zmniejsza wibracje podczas jazdy z pustą skrzynią.

Nowa przyczepa uzupełnia gamę off-road'ową. Wcześniej w ofercie znajdowała się także dwuosiowa przyczepa P2R.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!