Scania Super we flocie “Zawsze na czele”

1 sierpnia 2022, 14:46

W tym roku w ramach programu „Zawsze na czele” firmy transportowe mogą testować pojazdy Scania Super 460 R – najpopularniejsze rozwiązanie do transportu długodystansowego w Europie.

Idea programu Scania „Zawsze na czele” polega na włączeniu zestawu drogowego Scania „Zawsze na czele” do typowych zadań danej firmy transportowej. W ciągu tygodnia trwania testów, wykwalifikowany trener ekonomicznej jazdy Scania wspiera kierowcę firmy w trakcie jego pracy, aby jak najefektywniej wykorzystać możliwości pojazdu Scania. Dzięki temu maleją koszty eksploatacji pojazdu oraz zużycie paliwa, a rośnie zysk firmy transportowej.

Niższe spalanie to zysk – również dla środowiska

Scania Super to przede wszystkim całkowicie nowa platforma silnikowa dla pojazdów Euro 6 o mocy od 420 do 560 KM. Nowy układ napędowy obejmuje również nowe skrzynie biegów i osie. To także szereg nowości w podwoziu. Cechą wspólną wszystkich tych elementów jest zdolność do znacznego poszerzenia możliwości specyfikacji i eksploatacji pojazdów oraz pełnego dostosowania ich do konkretnych zastosowań i zadań. Wszystko to składa się na gwarancję oszczędności paliwa w transporcie długodystansowym na poziomie 8%.

– Nasz układ napędowy Scania Super to zupełnie nowy punkt odniesienia w branży jeśli chodzi o poziom osiągów, a nasi klienci mogą czerpać korzyści z 8% oszczędności paliwa. To kolejne rozwiązanie Scania, które dowodzi naszej silnej koncentracji na wydajności transportu. Scania Super umacnia wiodą pozycję Scania w dziedzinie zrównoważonego transportu na resztę tej dekady – komentuje Pawel Paluch, dyrektor marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Nowy układ napędowy odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Scania Super 460 R w „Teście 1000 punktów”, najbardziej znanym ze wszystkich testów porównawczych w branży. Ponadto, dzięki Scania Super, po raz szósty z rzędu Scania otrzymała tytuł „Green Truck” za ponadprzeciętną efektywność transportu i niskie zużycie paliwa.

Program „Zawsze na czele” jest skierowany do przedsiębiorstw transportowych z Polski, wykonujących przewozy na terenie Europy, niezależnie od tego, czy są klientami Scania.

Partnerami programu w 2022 r. są firmy: Wielton i Wesob/Wecon.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!