Osram wprowadza nowe lampy ostrzegawcze

8 sierpnia 2022, 14:13

Firma OSRAM poszerza portfolio produktów serii OSRAM LEDguardian. Do latarki Saver Light Plus dołączyły dwa światła ostrzegawcze Road Flare i przeznaczona przede wszystkim dla kierowców samochodów ciężarowych – lampa Truck Flare Signal TA19.

Usterka samochodu czy zdarzenie na drodze zdarzają się w najmniej spodziewanych momentach. Wyposażenie samochodu w trójkąt ostrzegawczy to oczywiście obowiązek, warto jednak rozważyć zaopatrzenie w dodatkowe akcesoria zwiększające widoczność i bezpieczeństwo na drodze w takich sytuacjach, zwłaszcza gdy doszło do nich po zmroku.

LEDguardian Road Flare to kompaktowe światło ostrzegawcze LED, które może być wykorzystywane w awaryjnych sytuacjach na drodze, a dzięki wbudowanej latarce pomoże także zmienić koło czy żarówkę. Wyposażony w 16 diod produkt ma trzy różne tryby pracy: światło pulsujące, światło ciągłe i funkcję latarki. Światło ostrzegawcze, które wytwarza pomarańczowy strumień świetlny 360°, jest widoczne z odległości nawet 240 m i ostrzega kierowców nadjeżdżających samochodów przed niebezpieczeństwem. Lampa ma antypoślizgową, odporną na zabrudzenia powierzchnię, a wykonanie sprawia, że wytrzyma uderzenie spowodowane przez nadjeżdżający pojazd. LEDguardian Road Flare jest zasilana trzema bateriami AAA, a dzięki niewielkim rozmiarom (średnica 110 mm) zmieści się bez problemu w bagażniku.

Jeszcze mniejsze gabaryty ma lampa LEDguardian Road Flare Signal V16. Jej średnica to 83 mm, a główną funkcją jest emitowanie migającego, pomarańczowego światła. Dzięki wbudowanym w podstawę lampy magnesom, można ją łatwo przymocować do samochodu. Urządzenie składa się z 12 diod świecących światłem o temperaturze barwowej 2000 K, o łącznym strumieniu świetlnym 140 lm i jest zasilane baterią 9V.

Trzecia z lamp – LEDguardian Truck Flare Signal TA19 – jest przeznaczona przede wszystkim dla kierowców samochodów ciężarowych. Dlaczego? Otóż właśnie taką (lub podobną) lampę trzeba mieć w samochodzie o masie powyżej 3,5 tony podczas podróży przez Niemcy. Truck Flare spełnia wymagania niemieckiego prawa o ruchu drogowym (StVZO). Oznacza to, że m.in. zapewnia ona nieprzerwane działanie pomarańczowego światła migającego przez co najmniej 16 godzin. Lampa powinna być umieszczona obok trójkąta ostrzegawczego. Oprócz trybu migania można włączyć pomarańczowe światło na stałe lub używać lampy Truck Flare jako latarki. Dzięki klasie ochrony IP54 lampa OSRAM LEDguardian TRUCK FLARE Signal TA19 jest odporna na wnikanie wody i kurzu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!