Cummins zakończył przejęcie Meritora

9 sierpnia 2022, 12:34

Firma Cummins ogłosiła, że końca dobiegł proces przejęcia Meritora – globalnego dostawcy rozwiązań z zakresu układów napędowych i hamulcowych oraz części wymiennych z rynku wtórnego dla pojazdów przemysłowych, w tym także elektrycznych.

Połączenie Cummins i Meritora, ich pracowników i produktów w zakresie technologii osi i hamulców mogą pozycjonować firmę jako wiodącego dostawcę w zakresie zintegrowanych rozwiązań układów napędowych do zastosowań związanych ze spalaniem wewnętrznym oraz rozwiązaniami elektrycznymi. Wraz ze wzrostem zainteresowania rozwiązaniami bezemisyjnymi, ePowertrains będzie ważnym punktem w integracji rozwiązań hybrydowych i elektrycznych oraz przedstawiania zaawansowanych produktów z zakresu e-mobilności. Cummins ma zamiar dostarczać swoim klientom rozwiązania bezemisyjne przyspieszając inwestycje Meritor w elektryfikację i integrując rozwój w ramach działalności New Power.

Wraz ze wzrostem popytu na rozwiązania bezemisyjne, ePowertrains będzie kluczowym punktem integracji w hybrydowych i elektrycznych układach napędowych, tworząc zróżnicowanie w zakresie pakowania i wydajności oraz możliwość dostarczania klientom zaawansowanych produktów z zakresu czystej mobilności. Cummins zamierza dostarczać klientom na całym świecie wiodące na rynku rozwiązania bezemisyjne, przyspieszając inwestycje Meritor w elektryfikację i integrując rozwój w ramach swojej działalności New Power.

Firma Cummins spodziewa się także wykorzystać swój globalny zasięg, aby przyspieszyć rozwój podstawowych działalności związanych z osiami i hamulcami, obsługując klientów komercyjnych ciężarówek, przyczep, pojazdów terenowych, wojskowych i specjalistycznych. Ważny jest dla nich również rynek aftermarket.

– Cieszymy się, że możemy powitać pracowników Meritora w naszych szeregach – powiedziała Jennifer Rumsey, Cummins’ President and Chief Executive Officer. – Razem możemy szybciej i łatwiej pracować nad opracowywaniem opłacalnych ekonomicznie dekarbonizowanych rozwiązań napędowych, które są lepsze dla ludzi i naszej planety.

– Cummins może pomóc w rozwoju podstawowej działalności Meritor, biorąc pod uwagę naszą sieć sprzedaży i usług oraz relacje z klientami na całym świecie. Przejęcie to zapewni nam lepszą pozycję pod kątem przyszłych inwestycji podczas transformacji technologicznej w naszej branży. Nieustannie koncentrujemy się na Celu Zero, strategii naszej firmy zmierzającej do osiągnięcia zerowej emisji i doprowadzi do przejścia na energię bezemisyjną. To przejęcie jest ważnym krokiem w realizacji naszej strategii. – dodał Tom Linebarger, Cummins’ Executive Chairman.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oczekuje się, że przejęcie Meritor zwiększy skorygowany EPS Cummins i wygeneruje roczne dochody przed opodatkowaniem w wysokości około 130 milionów USD w trzecim roku po zamknięciu – przewidywane jest, że będą się one składać między innymi z kosztów sprzedaży, kosztów ogólnych i administracyjnych oszczędności, a dotyczyć będą operacji łańcucha dostaw i optymalizacja obiektów.

Firma Cummins sfinansowała przejęcie, którego łączna wartość transakcji wyniosła około 3,7 mld USD, w tym przejęty dług i po odliczeniu nabytej gotówki, przy użyciu kombinacji środków pieniężnych w bilansie Cummins, papierów komercyjnych i zadłużenia. Firma pozostaje zaangażowana w utrzymanie swoich mocnych ratingów kredytowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!