FedEx uruchamia nowe loty do Gdańska

6 listopada 2012, 14:49

Firma kurierska FedEx Express uruchomiła nowe połączenie do Gdańska i z powrotem. Zapewni ono lepszą komunikację z europejskim centrum dystrybucyjnym FedEx w podparyskim porcie lotniczym Roissy-Charles de Gaulle.

Lepsze połączenie Gdańska z centrum dystrybucyjnym FedEx

Nowe loty zostały uruchomione 5 listopada. Będą obsługiwane przez samolot ATR42. Loty będą odbywały się cztery razy w tygodniu i obejmowały przystanek w Berlinie co zapewni połączenie Gdańska z europejskim centrum dystrybucyjnym FedEx we Francji. Nowe połączenie udostępni klientom z północy Polski zoptymalizowane usługi. Zmienią się godziny odbierania i dostarczania przesyłek, odbiór będzie mógł bowiem następować do trzech godzin później, natomiast dostawy do trzech godzin wcześniej. Przesyłki z regionu Gdańska obejmie również usługa dostawy na Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych w następnym dniu roboczym.

Korzyścią płynącą z uruchomienia nowego połączenia jest większy zasięg usług bezpośrednich w Gdańsku i Bydgoszczy oraz lepszy dostęp do usług dla klientów z okolic Słupska, Koszalina i Elbląga. Czasy przewozu przesyłek w obrębie Europy do i z tych regionów zostaną skrócone o jeden dzień roboczy.

Dzięki nowemu połączeniu FedEx tworzy nowe miejsca pracy. Na lotnisku w Gdańsku zatrudniono już sześciu nowych pracowników. Nowe połączenie z Gdańska do sieci FedEx to kolejny krok w rozwoju tego przedsiębiorstwa w Polsce po przejęciu krajowej firmy kurierskiej Opek Sp. z o.o. w czerwcu 2012 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!