Opony Goodyear Marathon docenione przez ekspertów

8 listopada 2012, 14:54

Opony Goodyear Marathon otrzymały wysokie oznaczenia we wprowadzonej niedawno nowej europejskiej klasyfikacji.

Goodyear Marathon do pojazdów ciężarowych

Goodyear MarathonWedług klasyfikacji, opony Goodyear Marathon LHS II + na oś sterującą, LHD II + na oś napędową oraz LHT II do naczep to zestaw do pojazdów ciężarowych, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo jazdy. Zastosowanie opon Goodyear Marathon w typowym, pięcioosiowym, czterdziestotonowym zestawie może także zapewnić pojazdowi znaczną oszczędność paliwa dzięki połączeniu sześciu opon kategorii A, dwóch kategorii B i czterech kategorii C, w zależności od rozmiaru opon.  Linia Goodyear Marathon otrzymała również wysoką ocenę w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni, co jest jednoznaczne z krótszą drogą hamowania podczas jazdy po śliskim podłożu. Dodatkowo opony z tej serii wyróżnia niski poziom emitowanego hałasu.

Opona Goodyear Marathon LHT II do naczep jest najwyżej sklasyfikowaną oponą Goodyear do pojazdów ciężarowych w aspekcie efektywności paliwowej (kategoria A w dwóch rozmiarach. Otrzymała także kategorię C przyczepności na mokrej nawierzchni w czterech rozmiarach i charakteryzuje się niskim poziomem emitowanego hałasu.

Wprowadzone niedawno na rynek opony Goodyear Marathon LHS II + i LHD II + na oś sterującą i napędową zostały przetestowane przez TÜV Süd Automotive. Wyniki pokazały, że obie opony są lepsze od produktów konkurencyjnych w teście pod względem oporów toczenia. Jeżeli chodzi o kategorię na etykiecie, trzy rozmiary opon LHS II + uzyskały kategorię B w dziedzinie efektywności paliwowej i hamowania na mokrej nawierzchni, oraz wynik między 70 a 71 dB (symbol jednej lub dwóch fal na etykiecie) w zakresie hałasu.

Dzięki nowemu europejskiemu oznaczeniu opon, operatorzy pojazdów ciężarowych mogą w łatwy sposób porównać według tego kryterium opony różnych producentów. Specjaliści Goodyear radzą, by brać również pod uwagę żywotność opon, a szczególnie przebiegi – nawet jeżeli tych informacji nie ma na etykiecie. Etykietowanie opon zaczęło obowiązywać w krajach Unii Europejskiej od 1 listopada 2012 r.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!