UPS rozbudowuje globalną sieć medycznych obiektów dystrybucyjnych

19 listopada 2012, 12:23

Firma UPS poinformowała o rozbudowie globalnej sieci medycznych obiektów dystrybucyjnych w regionie Azji i Pacyfiku poprzez otwarcie trzech nowoczesnych obiektów w Hangzhou (Chiny), Szanghaju (Chiny) i Sydney (Australia).

Rozbudowa sieci medycznych obiektów dystrybucyjnych UPS

Nowe centra zwiększą całkowitą liczbę obiektów UPS zajmujących się obsługą branży medycznej na świecie do liczby 36, zaś łączna powierzchnia magazynowa osiągnie ponad pół miliona mkw. Nowe obiekty są częścią strategii inwestowania w globalną sieć sektora opieki zdrowotnej, jako odpowiedź na rosnące potrzeby w tym obszarze wśród klientów na całym świecie.

W obliczu globalizacji oraz zjawiska intensywnej konsumpcji usług medycznych na rynkach wschodzących, nowe obiekty, wraz z otwartą w 2011 roku placówką UPS tego typu w Singapurze, będą zaspokajać potrzeby dystrybucyjne firm międzynarodowych i regionalnych producentów w regionie Azji i Pacyfiku. Powierzchnia dystrybucyjna nowych obiektów to prawie 35 tys. mkw, zgodnych z wymogami sektora medycznego. Projekt budynków zaspokaja potrzeby firm farmaceutycznych, biotechnologicznych oraz producentów urządzeń medycznych.

Specyfikacja nowych obiektów:

Hangzhou

Obiekt UPS w Hangzhou, otwarty w III kwartale 2012 r., o powierzchni dystrybucyjnej 22 tys. mkw. jest zgodny z wymogami związanymi z sektorem medycznym. Obiekt zaprojektowano z myślą o obsłudze rosnącej liczby firm farmaceutycznych, które lokalizują działalność produkcyjną w Chinach.

Szanghaj

Otwarty niedawno obiekt w strefie wolnego handlu Waigaoqiao ma powierzchnię 7 575 mkw. zaspokajającą potrzeby rynku urządzeń medycznych. Placówka zapewnia dostęp do jednego z największych rynków zbytu produktów medycznych. Bliskość strefy wolnego handlu Waigaoqiao i międzynarodowego hubu lotniczego UPS w Szanghaju umożliwiają UPS oferowanie rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw firmom z sektora medycznego.

Międzynarodowy hub lotniczy UPS w Szanghaju obsługuje 82 loty tygodniowo i zapewnia możliwość nadawania przesyłek do Chin oraz wysyłania ich z Chin w dowolne miejsce na świecie.

Sydney

Obiekt UPS w Sydney otwarty w III kwartale 2012 roku, to 5 388 mkw. powierzchni dystrybucyjnej dedykowanej branży medycznej. Coraz więcej firm międzynarodowych i regionalnych planuje uruchomienie dystrybucji w Sydney w celu obsługi rynków regionalnych.  Centrum UPS oferuje tym firmom usługi ekspresowe, w tym możliwość realizacji dostaw na następny dzień.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!