Warszawa odebrała pierwsze autobusy miejskie Mercedesa

20 listopada 2012, 11:31

Przed budynkiem warszawskiego ratusza odbyło się symboliczne przekazanie pierwszych z 60 zamówionych sztuk przegubowych autobusów miejskich Mercedes-Benz Conecto G.

Autobusy Mercedesa w Warszawie

Mercedes Conecto G WarszawaUroczystość odbyła się 19 listopada 2012 r. Brali w niej udział m,in. zastępca Prezydenta Warszawy – Jacek Wojciechowicz, Jan Kuźmiński – Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz przedstawiciele dostawcy: Roman Biondie – szef sprzedaży autobusów Mercedes-Benz w EvoBus GmbH oraz Laszlo Rakasz – dyrektor ds. strategii w EvoBus Polska – zwycięskiej firmy w przetargu na dostawę autobusów przegubowych do stolicy.

Pojazdy wyprodukowane są w zakładzie w Hosdere, zgodnie z zawartą umową wszystkie staną się własnością MZA najpóźniej do 20 grudnia 2012 r. Autobusy są wyposażone w silniki spełniające najwyższe normy spalin EEV oraz całkowicie wydzieloną kabinę kierowcy z oddzielnym wejściem przez pierwsze skrzydło drzwi i oddzielnym przejściem do przedziału pasażerskiego. W pojazdach zamontowana jest klimatyzacja w wersji śródziemnomorskiej. Posiadają najnowocześniejszy system informacji pasażerskiej w postaci adaptacyjnych w zależności od oświetlenia tablic informacyjnych. Jest również możliwość uruchomienia internetu bezprzewodowego Wi-Fi.

W Polsce autobusy Mercedes-Benz Conecto G jeżdżą już w takich miastach jak Gdańsk, Łódź, Bydgoszcz, Lublin czy Zielona Góra. W Warszawie miejskie autobusy Mercedesa pojawią się po raz pierwszy od 1939 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!