Pierwszy DAF LF z fabryki na Tajwanie

26 listopada 2012, 14:36

Pierwszy egzemplarz zmontowanej lokalnie ciężarówki DAF LF opuścił linię produkcyjną w zakładzie FASC na Tajwanie. Pojazd został zmontowany z wykorzystaniem tzw. zestawów SKD.

DAF-y na Tajwanie

Firma FASC, odpowiedzialna za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych DAF na Tajwanie, montuje dwa modele popularnych ciężarówek przeznaczonych do dystrybucji: 12-tonowy LF45 i 17-tonowy LF55.

— „Model LF jest wyjątkowo zwrotny, a dzięki łatwemu dostępowi do kabiny oraz niskiej masie własnej doskonale sprawdza się w miejskim i regionalnym transporcie dystrybucyjnym” — powiedział Seiko Chen, prezes firmy FASC — „Dzięki modelowi LF chcemy wzmocnić naszą pozycję na Tajwanie. W przyszłym roku planujemy zmontować 200 egzemplarzy” — dodał.

Zestawy SKD

DAF-y LF są montowane na Tajwanie z wykorzystaniem tzw. zestawów SKD (ang. Semi Knocked Down — częściowo zdemontowane), które są dostarczane z fabryki Leyland w Wielkiej Brytanii do Tajpej. Od 2006 roku firma Formosa, poza modelem LF, montuje także popularne pojazdy DAF serii CF85.

— „Niemal rok temu firma FASC zmontowała tysięczny egzemplarz DAF CF85. Wraz z rozpoczęciem montażu modeli LF45 i LF55 osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w naszej współpracy” — powiedział Michiel Kuijs, dyrektor sprzedaży międzynarodowej w firmie DAF Trucks NV — „Jesteśmy dumni, że posiadamy tak profesjonalnego i dobrze prosperującego partnera, jak FASC, z którą wspólnie pracujemy nad rozwojem działalności firmy DAF Trucks na Tajwanie” — dodał.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!