TNT Express walczy z głodem i skutkami katastrof

28 listopada 2012, 10:02

TNT Express jest wyłącznym partnerem logistycznym Światowego Programu Żywnościowego. Od 10 lat dociera z pomocą ONZ do każdego krańca globu.

Jak TNT Express pomaga ONZ

Airbus TNT ExpressOd 2002 roku firma kurierska TNT Express współpracuje z World Food Programme, którego celem jest ratowanie życia i zdrowia setek tysięcy ofiar głodu, niedożywienia, katastrof naturalnych. Długofalowa współpraca przyjmuje wiele różnorodnych form: od zbierania funduszy na poziomie lokalnym po globalne marsze solidarności z głodującymi, od doradztwa logistycznego po działania zespołów natychmiastowego reagowania podczas katastrof humanitarnych.

Jednym z najbardziej znanych stał się program dożywiania szkolnego, prowadzony przez TNT m.in. w Gambii, Kambodży, Nikaragui, Tanzanii. W jego ramach pracownicy TNT przekazali 22 mln USD, a dzięki programowi zapewniono dzieciom 88 mln posiłków. Kolejna inicjatywa to Walk the World. Marsz solidarności z ofiarami głodu, organizowany na wszystkich kontynentach – również w Warszawie. Od 2003 roku, zgromadził dotąd 2 mln uczestników. Środki, zebrane dzięki tej inicjatywie, pozwoliły zapewnić posiłki dla 200 tys. uczniów.

Tsunami w regionie Oceanu Indyjskiego i Japonii, huragan na Haiti, trzęsienie ziemi w Pakistanie – oto niektóre z ponad 30 kataklizmów, w których pomoc niosły zespoły natychmiastowego reagowania TNT. W ciągu 48 godzin, za pośrednictwem specjalnych mostów powietrznych, do ofiar docierało niezbędne wsparcie: woda, żywność, koce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!