Nowy magazyn Dachser w Rumunii

29 listopada 2012, 10:19

Dachser otworzył magazyn do składowania towarów niebezpiecznych w Ploiesti, niedaleko Bukaresztu w Rumunii. Magazyn ma powierzchnię ok. 6 500 mkw., przewidzianą na składowanie 11 500 palet.

Magazyn Dachsera do składowania towarów niebezpiecznych

Magazyn DachserDziałający międzynarodowo operator logistyczny zainwestował w ten obiekt ponad 10 mln euro. W magazynie mogą być składowane towary niebezpieczne klas zagrożeń: 2, 3, 4.1, 6.1, 8 oraz 10-13. Są to m.in. gazy, materiały ciekłe zapalne, materiały stałe zapalne, materiały trujące oraz materiały żrące.

Magazyn jest podzielony na sześć stref ochrony pożarowej, oddzielonych ścianami i drzwiami przeciwpożarowymi. Na każdym poziomie przechowywania zainstalowane są zraszacze. Jest wyposażony w systemy sygnalizacji pożaru oraz czujniki dla palnych i toksycznych substancji lotnych. Podłoga magazynu jest odporna na wodę, olej i chemikalia.

Dachser gromadzi w Ploiesti podwójną ilość wody gaśniczej wymaganej przez prawo. Gdy temperatura spadnie poniżej zera, zbiorniki są podgrzewane. Dwa specjalne betonowe bloki zabezpieczają przed skażeniem wodą gaśniczą lub innymi płynami, które mogłyby wyciec do gruntu. Regały wysokiego składowania są tak skonstruowane, by mogły wytrzymać wstrząsy o sile do 8 stopni w skali Richtera. Zastosowano w nich dodatkowe wzmocnienia oraz dwukrotnie większą ilość stali niż standardowo. Jest to unikalne rozwiązanie na rynku magazynowym.

Magazyn Dachser w Ploiesti spełnia dyrektywę unijną Saveso II, dotyczącą przeciwdziałania poważnym awariom przemysłowym z udziałem substancji niebezpiecznych. Regulacje dyrektywy Saveso II mają za zadanie zapobiegać takim zdarzeniom. Stosuje się je w większości zakładów przemysłowych, również w Polsce.

Wymagania prawne dotyczące transportu drogowego towarów i ładunków niebezpiecznych określa natomiast międzynarodowa konwencja ADR, ratyfikowana przez Polskę w 1975 roku, obowiązująca obecnie w 46 krajach.

W 2011 roku Dachser wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda euro, zatrudniając 21 000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!