Optiflow – system spoilerów aerodynamicznych w ofercie Wabco

29 listopada 2012, 15:36

W następstwie zakupu holenderskiej firmy Ephicas, Wabco oferuje teraz system spoilerów aerodynamicznych do naczepy, zwany Optiflow.

Optiflow ofercie Wabco

Optiflow WabcoOptiflow to system spoilerów aerodynamicznych (SideWing – skrzydeł bocznych) naczepy zmniejszających zużycie paliwa. Jest on już wykorzystywany w 100 pojazdach w 17 dużych europejskich flotach i powoduje średnio 5% mniejsze zużycie paliwa (1,5l/100km) w przewozach długodystansowych, z jednoczesną redukcją emisji CO2 o 4kg/100km.

Skrzydła boczne Optiflow składają sie z opatentowanych spojlerów o specjalnym kształcie, które pozwalają zaoszczędzić do trzech razy więcej paliwa niż rozwiązania konkurencji. Potwierdziły to niezależne testy. Skrzydła zmniejszają rozprysk wody z kół jak również zabezpiecząją pieszych przed „wessaniem” pod naczepę.

Spojlery Optiflow są wykonane z kompozytów i mają bardzo wysoką wytrzymałość na uderzenia, szczególnie w niskich temperaturach. Są dostepne dla producentów naczep, zabudów, operatorów flot w krótkiej i długiej wersji. Ważą ok 220 kg, a ich zawieszenie na zawiasach daje łatwy dostep do podwozia i nóg podporowych naczepy.


Optiflow będzie sprzedawany w Polsce jako część Programu Inteligentnej Naczepy przez reprezentatów Wabco.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

188.146.73.*, 8 stycznia 2015, 18:30 0 0

jestem zainteresowany proszę o kontakt

Odpowiedz