Świąteczna ciężarówka MAN w trasie

, 3 grudnia 2012, 12:52

Świątecznie przystrojony ciągnik siodłowy MAN będzie podróżował na terenie południowych Niemiec do świąt Bożego Narodzenia, odwiedzając przedszkola, szpitale dziecięce, wioski dziecięce SOS i inne placówki socjalne dla dzieci. Zatrzyma się także na świątecznych jarmarkach. Święty Mikołaj przygotował dla dzieci czekolady w kształcie ciężarówki i pluszowe maskotki.

Na naczepie można zobaczyć nowego lwa, który jest symbolem marki MAN, oraz nocny, zimowy krajobraz. Nad nimi umieszczono życzenia bożonarodzeniowe w różnych językach (także po polsku).

Ciągnik MAN TGX 18.540 4x4H – z napędem HydroDrive® i dużą kabiną kierowcy XXL – pomalowany jest w kolorze metalicznym Nightfire Red Metallic. Uczniowie odbywający praktyki w monachijskim zakładzie MAN Truck & Bus zamocowali na pojeździe łańcuchy świetlne o długości około 200 metrów, zaś kratkę chłodnicy przybrali wiankiem z kilkuset diod.

Świąteczna ciężarówka 2012 dostępna jest także jako model w skali 1:87. W świąteczne szaty przybrany został również model autobusu MAN Lions Coach w skali 1:87. Oba modele można kupić w internetowym sklepie MAN Shop. Od każdego sprzedanego świątecznego modelu pojazdu firma MAN przekazuje jedno euro na wioski dziecięce SOS.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!