Bosch, Knorr-Bremse i ZF planują utworzenie spółki joint venture

7 grudnia 2012, 11:30

Spółka Robert Bosch GmbH, dział branżowy Automotive Aftermarket, spółka Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH oraz spółka ZF Friedrichshafen AG, dział branżowy ZF Services, planują utworzenie spółki joint venture pełniącej funkcję centrali systemowej kompleksowych usług serwisowych dla warsztatów niezależnych, specjalizujących się w obsłudze pojazdów użytkowych.

Bosch, Knorr-Bremse i ZF utworzą spółkę

BoschNowa spółka będzie miała siedzibę w aglomeracji Monachium i początkowo będzie zatrudniać ok. 10 pracowników. Założenie spółki wymaga jeszcze zgody odpowiednich urzędów antymonopolowych.

Bosch oferuje obecnie dwie koncepcje serwisowe: Bosch Car Service oraz AutoCrew, specjalizujące się w kompleksowej obsłudze samochodów osobowych. Firma chce wspólnie z partnerami – Knorr-Bremse oraz ZF, oferować te usługi także warsztatom, które serwisują i naprawiają pojazdy użytkowe.

Spółki założycielskie należą do wiodących na rynkach międzynarodowych przedsiębiorstw oferujących części i akcesoria dla samochodów osobowych i użytkowych. Ich produkty przyczyniają się do bardziej ekonomicznego i zrównoważonego rozwoju transportu. Wiążą się z tym także kompleksowe kompetencje w dziedzinie serwisowania pojazdów, wynikające z długoletniego doświadczenia i oferowania docenianych na rynku koncepcji serwisowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!