19 milionów przesyłek jednego dnia – święta w FedEx

7 grudnia 2012, 13:36

FedEx Express, podmiot zależny spółki FedEx Corp., przygotowuje się na dzień, w którym będzie mieć do czynienia z największą liczbą zleceń w całej swojej dotychczasowej historii. W poniedziałek 10 grudnia 2012 r. globalne sieci FedEx Corporation mają obsłużyć 19 milionów przesyłek.

FedEx przygotowuje się na rekordową liczbę zleceń

FedExBędzie to dwa razy tyle co przeciętnie w ciągu jednego dnia. Prawdopodobnie zostanie pobity ubiegłoroczny rekord 17,2 miliona przesyłek.

W okresie przedświątecznym firmy kurierskie takie jak FedEx otrzymują zazwyczaj najwięcej zleceń. Według prognoz w okresie pomiędzy ostatnim tygodniem listopada a Bożym Narodzeniem FedEx obsłuży ponad 280 milionów przesyłek na całym świecie (w 2011 r. było to 260 milionów).

Wzrost liczby zleceń wynika z rosnącej popularności zakupów przez Internet i związanych z tym przesyłek. Według raportów Europejskiego Stowarzyszenia Handlu FedExWielokanałowego i Online (EMOTA), w samej tylko Europie w 2012 r. przychody z handlu elektronicznego wzrosły o 20 procent do ponad 300 mld EUR. Oznacza to, że Europa jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla globalnego handlu elektronicznego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!