Pojazdy Iveco w Rajdzie Dakar 2013

14 grudnia 2012, 11:00

Iveco i FPT Industrial sponsorują udział holenderskiego Team De Rooy w Rajdzie Dakar 2013. Firmy wyposażyły ekipę w pojazdy, silniki i części zamienne.

Iveco wspiera Team De Rooy

IvecoSamochody te, wraz z około 700 innymi pojazdami startującymi w rajdzie oraz pojazdami obsługi technicznej, organizatorów i prasy, wysłano statkiem z portu w Hawrze w północnej Francji. Podróż do Ameryki Południowej przez Atlantyk i Kanał Panamski potrwa 21 dni.

Uznawany za najbardziej prestiżowy rajd terenowy na świecie, Dakar, rozpocznie się 5 stycznia 2013 r. w stolicy Peru – Limie. Zakończenie rajdu zaplanowano na 20 stycznia w Santiago w Chile, po pokonaniu trasy prowadzącej przez całą Argentynę. Petronas De Rooy Iveco Team będzie ścigał się w Rajdzie Dakar 2013 dwoma nowymi Trakkerami 4×4 (Evolution 3), dwoma Trakkerami 4×4 (Evolution 2) i jednym Iveco Powerstar — modelem produkowanym i sprzedawanym przez Iveco w Australii. Wszystkie pojazdy wyposażone są w silniki FPT Industrial Cursor 13, generujące do 840 KM.

Ciężarówkę z numerem 1, Iveco Powerstar w wersji z kabiną sypialną, poprowadzi 32-letni kapitan zespołu Gerard de Rooy, zwycięzca Rajdu Dakar 2012. Za kierownicą pojazdu z numerem 2, nowego Trakkera Evolution 3 z kabiną dzienną, usiądzie holenderski kierowca rajdowy Hans Stacey. Pojazdem z numerem 3, nowym Trakkerem Evolution 2 z kabiną dzienną, pokieruje Włoch Miki Biasion, weteran Rajdu Dakar, który już trzykrotnie startował w nim w kategorii samochodów osobowych i pięciokrotnie w kategorii samochodów ciężarowych.

Numer 4 to nowy Trakker Evolution 3 z kabiną dzienną. Jego kierowcą będzie René Kuipers, nowy członek zespołu i wytrawny rajdowiec z Holandii, który w swoim dorobku ma udział w rajdach motocyklowych i samochodowych. Francuz Jo Adua, uczestniczący w Rajdzie Dakar po raz siódmy, poprowadzi ciężarówkę z numerem 5, czyli nowego Trakkera Evolution 2. Pojazdom startującym w rajdzie będzie towarzyszyło siedem samochodów pomocy technicznej, zapewniających obsługę i wsparcie w trakcie rywalizacji. W skład tej grupy wchodzi pięć nowych Trakkerów (ciężarówka z napędem 8×8, dwa pojazdy z napędem 6×6, jeden pojazd z napędem 4×4 oraz kamper 6×6), a także Daily 4×4.

Dakar 2013 to już trzeci rok współpracy Iveco i FPT Industrial z Team De Rooy od wspólnego debiutu w Rajdzie Maroka w 2011 roku. Współpraca ta była kontynuowana w trakcie październikowego Rajdu Maroka 2012, kiedy to kierowcy Gerard de Rooy i Miki Biasion zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii pojazdów ciężarowych. Maroko jest postrzegane jako wstęp do Dakaru, więc wyniki obu zawodników stanowią pozytywny sygnał przed czekającym ich dużo poważniejszym wyzwaniem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!