115 Iveco Daily napędzanych gazem ziemnym dla TNT Express Italy

14 grudnia 2012, 12:06

Iveco i TNT Express Italy podpisały kontrakt na dostawę 115 pojazdów Daily Natural Power do roku 2013. Samochody napędzane gazem ziemnym będą wykorzystywane przez TNT do świadczenia usług w zakresie ekspresowych przesyłek kurierskich w Rzymie i okolicach, a także w innych częściach środkowych Włoch.

Ekologiczne Iveco dla firmy kurierskiej

Iveco TNTPojazdy zostaną dostarczone w kilku transzach. Wydanie pierwszej i największej partii 66 furgonów odbędzie się u rzymskiego dealera Iveco „Romana Diesel”, czyli dokładnie tam, gdzie podpisano porozumienie handlowe partnerami TNT HDG i Future Service.

Wersja Natural Power nie różni się pod względem osiągów, mocy i maksymalnego momentu obrotowego od swojego wysokoprężnego odpowiednika przy ograniczeniu kosztów paliwa szacowanym na 40%. Zmniejszenie emisji CO2 o 5–8% oznacza, że pojazd spełnia, a nawet przewyższa wymagania określone w normie Euro VI. Poziom hałasu jest o pięć decybeli niższy, a więc o 75% mniej uciążliwy, co oznacza większy komfort pracy kierowcy. Włączenie trybu „Recovery” powoduje przełączenie na zasilanie benzyną, dzięki czemu można kontynuować jazdę nawet po wyczerpaniu się zapasu metanu.

Wprowadzenie nowych pojazdów do eksploatacji sprawi, że łączna emisja z pojazdów TNT zmniejszy się o 370 ton CO2 w skali roku. Taka redukcja wpisuje się w Korporacyjną Politykę Zrównoważonego Rozwoju TNT, której realizacja we współpracy z wieloma zainteresowanymi tą problematyką podmiotami obejmuje poszukiwanie praktycznych rozwiązań służących przeciwdziałaniu zmianom klimatu.

TNT Express Italy wykorzystuje 2900 furgonów do rozwożenia przesyłek we Włoszech. Około 63% tych pojazdów spełnia normy Euro IV i V, a 18% jest zgodnych z normą Euro III. Spółka odnowiła 8% swojego parku pojazdów w 2011 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!