Elektryczny Solaris testowany przez lotnisko Hamburg

17 grudnia 2012, 14:34

Solaris Urbino 8,9 LE electric, odbywa „testowe turnee” po całych Niemczech. W czasie pobytu na lotnisku w Hamburgu, elektryczny autobus przewoził pasażerów z terminalu do samolotu

Solaris Urbino 8,9 LE electric w testowym tournee

Solari UrbinoDoświadczenie zyskane podczas testów pojazdu przez Special Transport and Ramp Services GmbH & Co. KG (STARS), spółkę córkę Lotniska Hamburg (Hamburg Airport), polski producent wykorzysta by lepiej dopasować swój produkt do potrzeb przewoźników działających na lotniskach.

Lotnisko w Hamburgu od lat zwraca uwagę na ochronę środowiska. W jego flocie znajdują się autobusy napędzane gazem, zarówno CNG, jak i LPG, w tym 6 Solarisów Urbino 12 CNG używanych na płycie lotniska oraz na liniach z parkingów do terminali. Testując Solarisa Urbino electric STARS sprawdzano możliwość jego zastosowania w specyficznych warunkach hamburskiego portu lotniczego.

Solaris Urbino electric testowany w Hamburgu ma długość 8,9 metra. Wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 120 kW. Nowatorska klimatyzacja z wbudowaną pompą ciepła CO2 zapewnia ciepło w pojeździe przy minimalnym poborze energii. Solaris Urbino electric dostępny jest również w wersji 12-metrowej. W przygotowaniu znajduje się wersja przegubowa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!