IVECO łączy siły z Enel X Way w zakresie elektromobilności

16 grudnia 2022, 13:39

Marka IVECO podpisała protokół ustaleń z Enel X Way, spółką Grupy Enel zajmującą się opracowywaniem i sprzedażą usług i rozwiązań energetycznych związanych m.in. z elektromobilnością. Porozumienie to stało się podstawą do nawiązania współpracy mającej na celu wykorzystanie zeroemisyjnych pojazdów użytkowych w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem samochodów dostawczych, pojazdów ciężarowych oraz autobusów.

Realizując postanowienia powyższego porozumienia IVECO Poland podpisało umowę o współpracy z Avitron Polska Sp. z o.o., wyłącznego partnera Enel X Way na rynku polskim. Umowa określa  warunki handlowe, na podstawie których opracowywana będzie oferta dla Klientów IVECO na stacje ładowania wraz z oprogramowaniem umożliwiającym inteligentne zarządzanie ładowaniem. Umowę ramową o partnerstwie energetycznym podpisali Daniel Wolszczak – Dyrektor Generalny IVECO Poland oraz Kamil Babiński, Prezes Zarządu Avitron Polska.

– Najlepszym dowodem na to, jak dużą wagę do promowania i rozwoju elektromobilności przywiązuje IVECO Poland jest to, że jesteśmy jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym podpisano umowę w praktyce realizującą założenia protokołu ustaleń (MoU) zawartego pomiędzy IVECO a spółką Enel X Way. Dzięki nawiązaniu tego partnerstwa klienci IVECO, będący użytkownikami zeroemisyjnych pojazdów, będą mogli korzystać z nowoczesnych i wydajnych stacji ładowania Enel X Way, efektywizując swój biznes i przyczyniając się tym samym do dekarbonizacji naszej planety – powiedział Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland.

– Dzięki umowie podpisanej pomiędzy IVECO Poland a Avitron Polska, użytkownicy elektrycznych samochodów dostawczych eDaily i w przyszłości również pojazdów ciężarowych Nikola będą mieli zapewniony wygodny dostęp do wydajnych i nowoczesnych stacji ładowania Enel X Way, co z pewnością przyczyni się do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju zeroemisyjnych rozwiązań transportowych w naszym kraju. – powiedział Kamil Babiński, Prezes Zarządu Avitron Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!