Nowy obiekt logistyczny Rohlig Suus Logistics

7 stycznia 2013, 11:51

Rohlig Suus Logistics po otwarciu dwóch kompleksów logistycznych typu build-to-suit (w Czeladzi i Poznaniu) oraz przeniesieniu oddziału w Łodzi do większego i nowoczesnego obiektu klasy A+ wynajął 25 500 m2 na terenie Prologis Park Janki.

Najbliżej centrum Warszawy – nowy obiekt Rohlig Suus Logistics

Rohlig Suus Logistics Rohlig Suus Logistics będzie dysponował największym obiektem logistycznym zlokalizowanym najbliżej centrum Warszawy.

Umowa najmu obejmuje istniejącą powierzchnię magazynowo-biurową wielkości 18 500 m2 oraz dodatkowy terminal cross-dockowy o powierzchni 7 000 m2, dostosowany do wymagań i specyfiki działania firmy. Dobudowa terminala wraz z 35 dokami oraz 24-metrową rampą zewnętrzną planowana jest na pierwsze półrocze 2013 roku. Całość będzie największym tego typu obiektem w tak bliskiej odległości od Warszawy, zajmowanym przez operatora świadczącego kompleksowe usługi logistyczne. Terminale drobnicowe pozostałych dużych operatorów oddalone są od stolicy o średnio kilkanaście kilometrów więcej – od 13 do nawet ponad 20 km.

Firma zapewnia, że lokalizacja nowego obiektu przyczyni się do wzrostu atrakcyjności usług, zwłaszcza terminowości oraz większej elastyczności w godzinach podjęć przesyłek. Zaletą jest szybki dostęp do autostrady A2 i trasy S8 oraz za 2-3 lata do trasy S7 (nieruchomość jest położona tuż obok Węzła Wypędy).

Centrum logistyczne na życzenie operatora zostało zaprojektowane w sposób nowoczesny i proekologiczny, m.in. tak, aby w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii elektrycznej, maksymalnie zwiększając przy tym wykorzystanie światła dziennego. Zakończenie budowy terminala cross-dockowego i przeniesienie operacji logistycznych do nowego obiektu planowane jest na czerwiec 2013 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!