Komisja Europejska zabroniła UPS przejęcia TNT

15 stycznia 2013, 12:02

Przejęcie TNT Express miało otworzyć firmie UPS drogę do pomnażania zysków i rozwijania oferty. Nie stanie się tak ponieważ transakcji zabroniła Komisja Europejska.

KE mówi NIE połączeniu UPS i TNT Express

UPS TNTKomisja Europejska poinformowała o decyzji dotyczącej zakazu podjęcia zakupu firmy TNT przez amerykańskiego potentata branży kurierskiej – UPS. Na razie nie przedstawiono oficjalnego komentarza w tej sprawie.

United Parcel Service miało zapłacić około 5,16 mld euro za akcje TNT Express. Po przejęciu zwiększyłyby się możliwości oferowania rozwiązań logistycznych przez UPS w Europie oraz Azji i Ameryce Południowej. Szacowano, że skumulowane koszty działań związanych z realizacją synergii, przed opodatkowaniem, wyniosą 1 mld euro w ciągu czteroletniego okresu integracji. Roczne przychody połączonych firm wynosić miały ponad 45 mld euro.

Scott Davis, prezes UPS, wyraził ubolewanie w sprawie decyzji Komisji. Jego zdaniem przekształcona spółka generowałaby duże korzyści dla klientów jak i wzrost gospodarczy państw europejskich. Firma UPS będzie musiała wycofać ofertę i zapłacić TNT 200 mln euro za zakończenie transakcji. Jest to jednak niewielkie zadośćuczynienie dla TNT, które spodziewając się pozytywnego zakończenia transakcji mocno osłabiło swoją pozycję w Europie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!