30. urodziny firmy Drabpol

17 stycznia 2013, 16:24

15 stycznia 1983 r. Paweł Drabczyński założył Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej przy WSI Uniwersum w Częstochowie. Dziś firma Drabpol ma już 30 lat.

30 lat Drabpolu

Pierwsza siedziba Drabpolu15 stycznia br. minęło  30 lat od powstania  firmy Drabpol. Na początku działania firmy w 1983 r. Paweł Drabczyński, wyczuwając potrzeby rynku, wraz z kilkoma współpracownikami zajął się tachografami. Jego Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej szybko został rozbudowany (1986 r.) właśnie o Dział Tachografów.

Rok później działalność w zakresie serwisowania tachografów rozwinęła się na tak dużą skalę, że zmieniona została wcześniejsza nazwa zakładu na Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej i Tachografów. Po pewnym czasie aktywna działalność firmy na krajowym rynku transportowym wzbudziła zainteresowanie „wielkich” producentów elektroniki samochodowej. Zainteresowanie to było obustronne, gdyż już w 1986 r. Paweł Drabczyński podjął starania w celu nawiązania współpracy z niemieckim koncernem Mannesmann Kienzle. Skutkiem tego było „mianowanie” w 1991r. firmy Drab na wyłącznego przedstawiciela na rynku polskim tego czołowego producenta tachografów.

Z roku na rok zakres współpracy rozszerzał się. Dwa lata od momentu reprezentacji interesów niemieckiego koncernu przez firmę Drabpol (nazwa zmieniona w 1992 r.) powołany został dział „Miernictwa dla BRD”, który rok później wzmocniony został poprzez przejęcie produktów VDO. W 1993 r. Drabpol został wyłącznym reprezentantem w Polsce firmy Konvekta – producenta klimatyzacji i agregatów chłodniczych do pojazdów.

Drabpol MykanówObecnie firma jest zaangażowana w promocję rozwiązań high-tech, wpływających na poziom bezpieczeństwa biernego w sektorach transportu drogowego, morskiego i lotniczego. Drabpol, posiadający trzy mocne działy: lądowy, lotniczy i morski reprezentuje obecnie  na rynku polskim kilkanaście światowych koncernów, m.in.:  Continental VDO, Honeywell, Universal, L-3 Communications Wescam, Garmin, Mix Telematics i wiele  innych. Drabpol, zatrudniający blisko 80 osób,  posiada dwie własne siedziby – Centralę w Mykanowie i Salon Prezentacyjno-Wystawienniczy w Warszawie, odziały w Gdyni, Lublinie oraz serwis i własny hangar  na lotnisku w Modlinie.

Firma działa w kilku obszarach:

  • prace wdrożeniowo-konstrukcyjnych na rzecz producentów autobusów, pojazdów specjalnych, producentów łodzi żaglowych i motorowych.
  • projektowania i modyfikacji wyposażenia  awionicznego statków powietrznych ,
  • projektowania i realizacji infrastruktury portów morskich i śródlądowych.

 

Drabpol prowadzi  kompleksową obsługę klienta na terenie Polski, obejmującą: doradztwo techniczne, projektowanie, innowacyjne wdrażania, know-how, szkolenia, obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. Posiada certyfikaty: ISO 9001:2009, AQAP 2110:2006, PART 21, PART 145 ( A i C).

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!